Naţionala de tineret a Angliei s-a făcut de râs. Rezultat ruşinos înregistrat în Andorra. Gazdele au avut 19% posesie, dar au produs marea surpriză!

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 octombrie 2020, 16:43

Profimediaimages

Jucătorii lui Aidy Boothroyd s-au făcut de râs

• Surpriza anului în fotbalul mondial
  • Andorra U21 - Anglia U21 3-3
  • Gazdele au egalat în prelungirile partidei

Pe ultimul loc în grupă, gazdele erau văzute victime sigure în meciul din grupa 3. Chiar şi aşa, au deschis scorul în minutul 28, prin Cucu. Britanicii au restabilit egalitatea abia în prelungirile primei reprize. Tom Davis, de la Everton, a făcut 1-1.

Andorra U21 – Anglia U21 3-3

Starurile în devenire ale lui Boothroyd au trecut în avantaj abia în minutul 69, când Dasilva l-a învins pe amatorul dintre buturile adverse. Nu s-a putut bucura prea mult, pentru că Cucu şi-a trecut în cont dubla. Trimis pe teren de selecţionerul Angliei U21, Eddie Nketiah s-a făcut remarcat. Atacantul lui Arsenal, cotat la 15 milioane de euro, a marcat golul de 3-2.

Nu a fost suficient, pentru că reprezentativa de tineret a Andorrei a dat marea lovitură în prelungiri. Un fundaş total necunoscut, Christian Garcia, a devenit erou după ce i-a egalat pe englezi. Gazdele au avut 19% posesie şi 4 şuturi pe spaţiul porţii Angliei, dar au smuls un punct nesperat. Britanicii erau fără punct pierdut în grupă!

Echipa de start a Angliei:
Aaron Ramsdale, Max Aarons, Jonathan Panzo, Rhys Williams, Brandon Williams, Joshua Dasilva, Tom Davies, Dwight McNeil, Curtis Jones, Sam Surridge, Eberechi Eze

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

14:42 Bernadette Szocs – Chen Meng e LIVE STREAM în AntenaPLAY (sâmbătă, 05:45). Duel pentru semifinale, la WTT Champions Incheon 2024 14:40 UPDATEGică Hagi, ofertă uriaşă din Emiratele Arabe Unite! Anunţul făcut de impresar: „A plecat, azi e în Dubai”. Reacţia lui Hagi 14:24 LPF a schimbat regulamentul, iar Dinamo – Petrolul se poate juca cu fani în tribună! Anunţul oficial 13:58 Ioan Ovidiu Sabău, despre revenirea lui Chipciu la echipa naţională: „Va fi luat în calcul cu condiţia asta!” 12:58 Raul Rusescu a anunţat care e atacantul pe care l-ar lua „cu ochii închişi” la FCSB. Sfat pentru Gigi Becali 12:53 Sepsi – CFR Cluj LIVE TEXT, ora 20:30. Echipa lui Mutu nu mai are voie să facă paşi greşiţi în lupta la titlu 12:34 Flavio Briatore a fost externat după ce a fost operat cu succes: „Mi-au găsit o tumoare benignă la inimă” 12:13 Cristi Balaj, anunţ despre jucătorul pe care CFR Cluj îl poate vinde în Premier League: „Va ajunge la un club important!” 12:04 Antrenorul celor de la Leicester a fost dat afară după ce a avut o aventură cu o jucătoare 11:12 NEWS ALERTS-a mai accidentat un jucător la FCSB! A suferit o ruptură şi riscă să stea o lună departe de teren. Lovitură dură pentru lider Vezi toate știrile
EURO 2023 U21 | Anglia - Spania 1-0, finala Campionatului European 2023
Fotbal extern • 8 iul., 19:50
EURO 2023 U21 | Anglia – Spania 1-0, finala Campionatului European 2023. Anglia a câștigat trofeul
Ce mănâncă jucătorii naţionalei ca să ajungă la Euro 2024
Suporter.as.ro • 28 iun., 20:42
Anglia U21 s-a calificat în sferturi la Euro 2023
Fotbal extern • 26 iun., 8:55
Anglia U21 s-a calificat în sferturi la Euro 2023. Victorii pentru Italia și Franța