„Nebunie!” Transferul lui Florinel Coman a ajuns la urechile spaniolilor: „Mbappe de România”

Viviana Moraru Publicat: 18 iunie 2024, 12:36

Comentarii
„Nebunie! Transferul lui Florinel Coman a ajuns la urechile spaniolilor: „Mbappe de România

Florinel Coman, în timpul meciului România - Ucraina/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Transferul lui Florinel Coman, anunţat de Gigi Becali după România – Ucraina 3-0, a ajuns la urechile spaniolilor. Una dintre cele mai renumite publicaţii iberice a analizat în detaliu plecarea lui „Mbappe de România” de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florinel Coman a fost titular în victoria de senzaţie a României, cu Ucraina, scor 3-0. Prestaţia extremei stânga i-a încântat pe saudiţii de la Al-Duhail, care i-a achitat clauza de cinci milioane de euro.

Transferul lui Florinel Coman a ajuns la urechile spaniolilor

Jurnaliştii de la AS.com au titrat, după anunţul lui Gigi Becali: „Nebunie după victoria cu Ucraina. Au plătit clauza de reziliere a lui ‘Mbappe de România”.

Spaniolii au menţionat faptul că Florinel Coman este comparat cu Kylian Mbappe în România, pentru viteza sa din joc, citând şi declaraţiile lui Gigi Becali. Ibericii au transmis că Cristophe Galtier, fostul antrenor al lui PSG, o antrenează în prezent pe Al-Duhail, echipă care l-a transferat pe Florinel Coman.

„Coman, un mijlocaş stânga de 26 de ani, a fost titular în echipa lui Edi Iordănescu, care a obţinut o victorie istorică împotriva Ucrainei. Al Duhail, antrenată de Cristophe Galtier şi unde Coutinho a jucat, şi în acest sezon va juca şi spaniolul Lucas Alberto, oprise negocierile, refuzând să plătească cele cinci milioane de euro pentru semnătura lui”, au notat spaniolii, conform sursei citate mai sus.

Reclamă
Reclamă

Florinel Coman e gata să plece de la FCSB, după şapte sezoane petrecute la formaţia roş-albastră. „Mbappe” a fost transferat de Gigi Becali în 2017, de la Viitorul, în schimbul sumei de trei milioane de euro.

Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Florinel Coman la FCSB

Gigi Becali anunţă că i-a găsit deja înlocuitor lui Florinel Coman la FCSB. Patronul campioanei României asigură că Elias Charalambous are soluţii pentru preliminariile UEFA Champions League. Golgheterul roş-albaştrilor este pe picior de plecare, după ce arabii de la Al Duhail şi-au manifestat interesul de a plăti clauza de reziliere în această săptămână.

„Nu ai cum să nu-l lași. Dacă se plătește clauza, e jucătorul lor. Să vedem mâine dimineața. Ei de trei zile zic că bagă banii. Eu le-am zis: ‘Cum să vă dau eu vouă comision la un jucător pe care nu vreau să-l vând? Pe mine mă interesează banii din Champions League, nu mă interesează astea 5 milioane ale voastre’. Dacă au plătit clauza, nu mai are rost să-l țin. Să se ducă omul să-și vadă de treaba lui.

Reclamă

L-am luat pe Ştefănescu care nu e mai talentat, dar e mai eficient decât Florinel. Ştefănescu ăsta ne va califica în Champions League. Spuneau unii că cu cine concurează… nu concurează cu nimeni! Ştefănescu va fi titular de drept, nu concurează cu nimeni.

Imediat îl ia (n.r. la naţională pe Ştefănescu) şi gata. Am pus 10 milioane de euro, o să plătească clauza. Atât i-am plătit clauză, după un an o să i se plătească„, a declarat Gigi Becali la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte medalii de aur va câştiga David Popovici la Campionatele Europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:26

„Nu poţi cu bun-simţ!” Gheorghe Mustaţă, ultimatum pentru jucătorii de la FCSB: „Gata cu băieţia! Nu suntem măscărici”

11:19

FCSB – FC Botoșani nu se mai joacă în București! Schimbare pentru meciul din runda a 5-a

11:15

David Popovici, în semifinalele probei de 100 m liber, la Europene. Prestație de senzație în serii

10:52

„Părea că sunt nou-promovați”. Adrian Ilie a „distrus-o” pe FCSB, după egalul cu Sepsi. Marea problemă a roș-albaștrilor

10:30

Jucătorul de la FCSB, făcut praf după egalul cu Sepsi: „Fițe! Îți arde de șmecherii”

10:17

Veste uriaşă pentru David Popovici chiar înainte de debutul la Campionatele Europene

1 „Suntem Real Madrid?”. Gigi Becali a făcut praf un jucător, după Sepsi – FCSB 0-0: „Dormi pe teren” 2 Lacrimi la antrenamentul Barcelonei! Un jucător s-a accidentat grav și poate lipsi un an de pe gazon 3 Zeljko Kopic, la FCSB? Gigi Becali, întrebat direct: „Mai greşesc!”. Întâlnire cu Edi Iordănescu: „Asta mi-a spus” 4 „Te ascundem în pădure, vagabondule!”. Derapaj la adresa lui Ilie Bolojan 5 Jucătorul ofertat de Universitatea Craiova s-a dus la patron şi a cerut transferul! 6 Marius Baciu şi-a anunţat decizia legată de viitor, după ce FCSB nu a reuşit să o învingă pe Sepsi!
Citește și