Închide meniul

NEWS ALERT | Tragerea la sorţi pentru turul 1 preliminar din Europa League! FCSB – Shirak, Botoşani – Ordabasy, Craiova – Lokomotive Tiblisi

Silviu Corneanu Publicat: 10 august 2020, 10:45

Comentarii
NEWS ALERT | Tragerea la sorţi pentru turul 1 preliminar din Europa League! FCSB – Shirak, Botoşani – Ordabasy, Craiova – Lokomotive Tiblisi

FCSB şi Craiova şi-au aflat posibilii adversari

Partidele se vor disputa pe data de 27 august, într-o singură manşă. În cazul în care meciurile se vor termina la egalitate după 90 de minute, vor fi prelungiri şi penalty-uri, dacă va fi cazul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

UPDATE 14:17 Universitatea Craiova şi-a aflat adversara din turul întâi preliminar al Europa League. Oltenii vor evolua contra celor de la Lokomotiv Tiblisi, din Georgia. Meciul se va juca pe 27 august în Georgia.

UPDATE 14:13 FC Botoşani a aflat cu cine va juca în primul tur preliminar din Europa League. Moldovenii vor da peste Ordabasy, din Kazahstan, iar meciul se va disputa în Kazahstan pe 27 august.

UPDATE 14:07: FCSB şi-a aflat adversarul din primul tur preliminar al Europa League. Echipa lui Gigi Becali va da peste Shirak, din Armenia. Partida se va disputa la Bucureşti pe data de 27 august.

UPDATE 14:00: A început tragerea la sorţi pentru primul tur preliminar din Europa League. 

Reclamă
Reclamă

Ştirea iniţială.

Tragerea la sorţi pentru primul tur preliminar va avea loc luni, de la ora 14.

UEFA a decis să împartă echipele în mai multe grupe, iar FCSB şi Craiova sunt cap de serie şi pot da peste adversari facili. De partea cealaltă, Botoşani nu va avea o misiune deloc uşoară. 

Reclamă

Cu cine ar putea pica FCSB, Craiova şi Botoşani

FCSB face parte din grupa 13 şi este cap de serie alături de Niederkorn(Luxemburg) şi CSKA Sofia. Adversara roş-albaştrilor, din primul tur preliminar din Europa League, se va alege dintre FC Shirak(Armenia), FC Sierns(Malta) şi câştigătoarea duelului dintre Engordany(Andora) şi FK Zeta(Muntenegru).

Universitatea Craiova face parte din grupa a 14-a şi, ca şi FCSB, este cap de serie. Oltenii ar putea da în primul tur peste Noah(Armenia), Sumgayit City(Azerbaijian), Petrocub-Hinceşti(Moldova) şi Lokomotive Tibilisi(Georgia).

Dacă FCSB şi Craiova sunt capi de serie, Botoşani nu are o misune uşoară. Moldovenii nu sunt printre favoriţi şi au fost repartizaţi în grupa a 12-a. Echipa lui Croitoru poate da peste formaţii precum Partizan Belgrad, Lech Poznan şi Ordabasy.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:36
EXCLUSIVCe le-a spus Gică Hagi colegilor de la naţională înainte de a marca golul incredibil cu Columbia!
0:30
“Personajul secundar a murit” Mesajul de despărţire al lui Rădoi, după ce Craiova a prezentat noul antrenor
23:56 11 nov.
Gigi Becali a anunţat decizia finală în cazul amendării lui Bîrligea! Se schimbă tot la FCSB: “Aşa am hotărât”
23:40 11 nov.
FotoGestul făcut de Gabi Tamaş şi Dan Alexa după ce s-au calificat în finala Asia Express!
23:33 11 nov.
Gigi Becali a eliminat Craiova din cursa pentru titlu după numirea lui Coelho: “Mirel Rădoi câștiga”
23:19 11 nov.
VideoJurnal Antena Sport | Pasiunea Denisei Golgotă, gimnasta care a concurat la Mondial
1 A plecat de la CFR Cluj şi a semnat cu rivalii. De mâine este la club 2 Fotbalist, băut la antrenamentul FCSB-ului. Mihai Stoica: “Nu putea să stea în picioare!” 3 Scandal la naționala Spaniei. Starul Lamine Yamal, scos din lot de Luis de la Fuente 4 Unde a fost surprins Mirel Rădoi în momentul în care Universitatea Craiova anunţa noul antrenor 5 Un titular a fugit din cantonamentul FCSB-ului. Mihai Stoica a dat toate detaliile: “Atât de inconştient” 6 OFICIAL | Filipe Coelho e noul antrenor al Universităţii Craiova! Cine e înlocuitorul lui Mirel Rădoi
Citește și