Atacantul de 28 de ani a bifat o dublă și a intrat în topul celor mai buni 10 marcatori din întreaga existență a legendarului club parizian. El a reușit să înscrie de 72 de ori în 88 de meciuri oficiale în tricoul PSG.
Neymar a fost lăudat de club pe pagina de Twitter, iar fanii i-au mulțumit acestuia pentru toate prestațiile oferite.
Une entrée dans le top des meilleurs buteurs pour @neymarjr, à égalité avec @rai10oficial ! ⚽️
7⃣2⃣ buts
8⃣8⃣ matches officiels
— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) October 3, 2020
Neymar, prestație de senzație în ultimul meci pentru PSG
Starul brazilian care este stipulat că ar fi dorit și de Real Madrid a fost omul meciului și în partida cu Angers. În afară de dubla reușită, Neymar a reușit un ”sombrero” de senzație peste Cabot.
În minutul 76, când parizienii conduceau deja cu 5-1, el a primit un balon pe partea stângă, a făcut un preluare din lateral și a lobat mingea peste adversarul său.
Mai mult, Neymar a devenit și primul jucător din prima ligă franceză care a înscris 48 de goluri în 55 de meciuri.
După victoria fără drept de apel cu Angers, a patra consecutivă, echipa antrenată de Thomas Tuchel a ajuns pe locul doi. Cele patru meciuri vin după startul dezastruos de sezon cu două înfrângeri în primele două runde.
- PSG - Angers 6-1
- Neymar a intrat în topul marcatorilor clubului
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Reacţia lui Sebastian Mailat, după ce a ratat un penalty, acesta s-a repetat şi a reuşit să-şi salveze echipa!
- Daniel Pancu acuză direct arbitrajul după Botoşani – Rapid: „Împinşi de la spate!” / „Nu e penalty”
- Grameni, dezamăgit după Botoșani – Rapid 1-1: „I-am băgat în joc. Puteau să ne și întoarcă”
- Final cu scandal în Botoşani – Rapid! Moldovenii au primit un penalty cu VAR, Mailat a ratat, dar s-a repetat!
- FC Botoșani – Rapid 1-1. Egal tensionat după un gol venit în prelungiri
































