Nicolo Napoli e la un pas de a semna cu o echipă din Serie C, din Italia. Antrenorul “de rezervă” al lui Adrian Mititelu e dorit de AC Renate, trupă din liga a treia italiană.
După ce a antrenat-o de 9 ori pe Universitatea Craiova, Napoli e pregătit de o experienţă în ţara natală, asta chiar dacă a fost pe lista lui Dinamo şi Botoşani, în ultima perioadă.
Nicolo Napoli, la un pas de a semna cu o echipă din Serie C
”Sunt mai multe variante pe biroul conducerii lui Renate. dar profilul care i se pare cel mai potrivit presedintelui clubului este cel al lui Nicolò Napoli, fost antrenor al Craiovei, acum dornic de o nouă experiență în Italia”, au scris cei de la calcionow.it.
În afară de cele nouă mandate de la Craiova, Napoli a mai trecut pe la Astra Giurgiu, Poli Iaşi, în două rânduri, Turnu Severin şi FC Braşov.
Schimb fabulos de replici între Nicolo Napoli şi Adrian Mititelu
A avut loc un schimb fabulos de replici între Nicolo Napoli şi Adrian Mititelu. Antrenorul italian i-a comentat pe reţelele sociale patronului de la FCU Craiova. Dialogul a fost unul memorabil, cu două luni în urmă.
„A fost o dată în Craiova…„, a scris Adrian Mititelu într-o postare de pe Facebook în care a postat rezumatul video a meciului Craiova – CFR Cluj, scor 4-1, din 2009.
Nicolo Napoli a fost unul dintre cei care i-au comentat imediat: „Cu mine antrenor”. Reacţia patronului de la FCU Craiova nu s-a lăsat mult aşteptată. „Atunci chiar erai antrenor, tânăr, entuziast, cu chef de muncă„, a transmis Mititelu.
„Eu sunt mereu cu chef de muncă! Când padrone nu se bagă în echipă”, l-a „taxat” antrenorul italian care a stat în 9 mandate pe banca oltenilor.
În cele din urmă, cei doi s-au oprit şi nu au continuat discuţia. „Baftă în continuare„, i-a transmis Nicolo Napoli. „Şi ţie, Nicolo„, i-a răspuns Mititelu.
- Nicolo Napoli a avut 9 mandate la FC U Craiova
- Napoli poate ajunge în Serie C
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Napoli – Inter 3-1. Derby cu locul 1 pe masă pentru Cristi Chivu. Oaspeții au lovit de două ori bara
- Alex Chipciu, show după nebunia din Oţelul – U Cluj 1-2: “Îmi trebuiau picioare noi” / “Îţi vine să-ţi dai cu parul”
- Kevin De Bruyne s-a accidentat imediat după ce a marcat în Napoli – Inter! Starul belgian, în lacrimi
- CFR Cluj – Farul, 21:00, LIVE TEXT. Echipa din Gruia, la primul meci după demiterea lui Mandorlini. Echipele de start
- Chelsea – Sunderland 1-2. Nou-promovata a marcat golul victoriei în minutul 90+3 şi e, pentru moment, pe 2 în Premier League
































