Într-o postare pe Twitter, ”Nole” este văzut imitându-l pe Ronaldo și modul în care superstarul portughez se bucură după fiecare gol.
The approval from @Cristiano himself @DjokerNole | #NittoATPFinals https://t.co/Ad1NqKUfOL pic.twitter.com/CKdhxSVigV
— ATP Tour (@atptour) November 14, 2020
Sârbul execută chiar gestul marcă înregistrată al lui Ronaldo în care își aruncă mâinile înapoi din săritură. Pentru ca totul să fie și mai amuzant, chiar CR7 s-a implicat și i-a lăsat un comentariu aprobator lui Djokovic.
”Nu-i rău, frate”, a postat Cristiano folosind și un emoji gânditor.
Novak Djokovic se ține de glume
De altfel, Djokovic nu este la prima aventură în lumea amuzamentului. Învins de Nadal la Roland Garros, sârbul a descoperit o nouă metodă de antrenament care îi va aduce cu siguranță beneficii pe terenul de tenis: Sumo
El a susținut un meci de sumo în compania unui uriaș japonez care i-a făcut ”cu greu” față numărului unu mondial.
Deși nu a îmbrăcat hainele tradiționale de sumo, precum adversarul său, Nole a luat poziția tradițională și a încercat să îl împingă pe acesta în afara cercului.
- Novak Djokovic l-a imitat pe Cristiano Ronaldo după gol
- Reacția starului lui Juventus
- Inter - Betis se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, live în AntenaPLAY
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- Tromso – CFR Cluj 0-0. Ardelenii încearcă imposibilul în Norvegia
- Universitatea Craiova – KuPS 0-1. Început dezastruos de meci pentru olteni: gol în minutul 4
- Programul etapei a şasea din Liga 1. Trei meciuri „de foc”, programate
- Jude Bellingham, dat pe spate de prima întâlnire cu Jose Mourinho la Real Madrid: „Este un vis”
- Încă două transferuri la Dinamo. Andrei Nicolescu a făcut anunţul: „Trebuie să fim pregătiţi”
































