Închide meniul

”Nu cred că vor fi surprize în grupă!” Mircea Lucescu, resemnat pentru șansele din Champions League. Ce a spus despre Juventus

Gal Dorin Publicat: 26 octombrie 2020, 10:46

Comentarii
”Nu cred că vor fi surprize în grupă!” Mircea Lucescu, resemnat pentru șansele din Champions League. Ce a spus despre Juventus

Mircea Lucescu în timpul unei conferințe de presă

Antrenorul român pare rezervat și resemnat în privința șanselor pe care echipa ucraineană le are în cea mai mare competiție fotbalistică a Europei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo Kiev se află într-o grupă extrem de dificilă cu Juventus, Barcelona și Ferencvaros. ”Il Luce” a declarat că ei se concentrează mai mult pe bătălia pentru locul trei, care se va da cu formația maghiară și care duce direct în 16-imile Europa League.

Mircea Lucescu, împăcat după înfrângerea din Liga Campionilor

După prima etapă, Barcelona și Juventus ocupă primele poziții în ”grupa morții”, după ce ambele au învins cu Dinamo Kiev și Ferencvaros.

"Venim după o perioadă dificilă – cinci ani fără Champions League și probleme financiare. Am construit o echipă cu jucători veniți de la grupele de juniori, ne-am calificat, dar echipa trebuie formată. 

Juventus a meritat victoria, au valoare și au marcat în momente cheie. Juventus și Barcelona cred că se vor califica fără probleme. Eu voi încerca să o aduc pe Dinamo Kiev la nivelul la care merită să fie”, a precizat Mircea Lucescu.

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu: ”Jucătoriiau nevoie de suporteri”

”Nu cred că vor fi surprize în grupa noastră. Juventus are o echipă excelentă, iar Barcelona e mai puternică decât noi și Ferencvaros. Catalanii sunt diferiți în meciurile din Champios League. Sigur, pandemia de coronavirus poate schimba anumite lucruri.

Cu Juventus am avut suporterii alături de noi, dar în viitor nu îi vom mai avea. Să joci cu fani în tribune e total diferit, e un ritm diferit. Jucătorii au nevoie de ei, de aplauze, de atmosferă", a explicat tehnicianul român conform tuttomercatoweb.com

Dinamo Kiev are următorul meci în UEFA Champions League pe 28 octombrie, de la ora 22:00, cu Ferencvaros, LiveScore pe AS.ro

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:17 10 iul.
Mihai Stoica i-a dat dreptate lui Gigi Becali, după debutul FCSB-ului din Champions League. Jucătorii criticaţi: “E inadmisibil”
23:00 10 iul.
VIDEOBernadette Szocs şi Eliza Samara au ratat calificarea în semifinalele de la United States Smash, live în AntenaPLAY
22:58 10 iul.
“Am primit o ofertă uriașă” Neluțu Varga, aproape să dea lovitura cu transferul lui Louis Munteanu
22:24 10 iul.
Dan Petrescu, reacţie categorică după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Aştept mai mult de la echipă”. Ce a spus despre Louis Munteanu
22:21 10 iul.
Ilie Dumitrescu s-a convins după Paksi – CFR Cluj 0-0! Ce crede că se va întâmpla la retur
22:04 10 iul.
Mario Camora, prima reacție după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Am dominat toată partida!”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali l-a descris într-un singur cuvânt pe Dennis Politic după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1: “Fiecare cu părerea lui” 3 Câţi bani încasează FCSB dacă trece de Inter d’Escaldes în preliminariile UCL? Suma: cota lui Vali Creţu 4 Satul cu 575 de locuitori și echipă în cupele europene: au mai multe oi decât oameni! 5 De ce a fost demis Christian Horner? Analiza lui Adrian Georgescu 6 “Nu se poate” Vali Crețu, avertizat de Mihai Stoica după 3-1 cu Inter d’Escaldes: “Toate au o limită”
Citește și