Închide meniul

Nu e glumă de 1 aprilie! Cristi Borcea nu renunță la marele vis: ”Dinamo va ajunge în Champions League!”

Dragoș Vasile Publicat: 1 aprilie 2022, 13:42

Comentarii
Nu e glumă de 1 aprilie! Cristi Borcea nu renunță la marele vis: ”Dinamo va ajunge în Champions League!”

Cristi Borcea, / MARIAN ILIE/ MEDIAFAX FOTO

Cristi Borcea nu renunță la marele său vis. Fostul patron al lui Dinamo încă speră ca gruparea din Ștefan cel Mare să ajungă în Champions League. Milionarul crede cu tărie că acest lucru se va întâmpla dacă ”câinii” vor avea un nou stadion.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a fost la un pas să ajungă în grupele UEFA Champions League, în 2007, când Cristi Borcea era patronul clubului. După 1-1 cu Lazio la Roma, Florin Bratu a deschis scorul în retur. Totuși, italienii au întors rezultatul în a doua repriză, când au marcat de trei ori prin Rocchi, ”dublă” și Pandev.

Cristi Borcea crede că Dinamo va ajunge în Champions League

”Râdeați de mine, vă luați de mine, din 2002…atunci am terminat cu 15 puncte. Eu nu am spus că intrăm, ne-am pregătit și din păcate am pățit ce am pățit cu Lazio. Mi-aș dori! Orice dinamovist își dorește să-și vadă echipa favorită în Liga Campionilor. Cu un stadion nou, în trei – patru ani, cred că Dinamo va ajunge în Champions League”, a declarat Cristi Borcea, potrivit prosport.ro.

EXCLUSIV | Cristi Borcea e gata să revină la Dinamo, pentru a-şi îndeplini marele vis: să ducă echipa în grupele Champions League

Victor Piţurcă a făcut anunţul momentului! De la Cristi Borcea poate veni salvarea dinamoviştilor! Fostul şef se întoarce cu o singură condiţie. Să aibă şi Dinamo o bijuterie de stadion.

Victor Piţurcă l-a tras de limba pe Cristi Borcea şi a aflat cu ce condiţie s-ar întoarce fostul şef dinamovist în Ştefan cel Mare. Dacă ar reveni la Dinamo, Borcea ar putea lupta din nou pentru visul său.

Reclamă
Reclamă

„Îmi zice el: ar exista o şansă dacă s-ar construi un stadion nou. Eu sunt convins că multă lume ar veni lângă Dinamo dacă s-ar face un stadion pentru acest club mare„, a dezvăluit Victor Piţurcă într-un interviu acordat în exclusivitate pentru Antena Sport.

Şefii dinamovişti anunţă ca actualul stadion va fi dărâmat la finalul campionatului. Dinamo e pe loc de baraj şi riscă să retrogradeze.

„Fotbalul românesc va fi foarte sărac dacă Dinamo nu va reuşi să rămână pe prima scena. Nu va mai fi interes. Vom vedea meciuri cu 200 de spectatori în tribună„, se teme Piţurcă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02
Fotbalistul remarcat de Mircea Lucescu se transferă în Ungaria
11:51
Istvan Kovacs îl arbitrează pe Cristi Chivu! Meci decisiv pentru Inter în Champions League
11:50
“O mică aroganță”. Conducerea CFR-ului a reacționat după ce a făcut hora bucuriei în victoria cu FCSB
11:40
“Prima oară când mi s-a întâmplat” Sorana Cîrstea a dezvăluit ce a păţit la Australian Open: “Aşa mi s-a spus”
11:18
Șoc la FCSB! Fanii au vrut să le vandalizeze mașinile. Gheorghe Mustață: “I-aș prinde și i-aș urechea puțin”
11:10
Super Bowl 2026 | New England Patriots și Seattle Seahawks se vor lupta în marea finală din NFL
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd” 3 Orașul comandat de Ceaușescu își scoate la licitație stadionul. Prețul de pornire e de sute de mii de euro 4 Transferul anunțat în direct, după FCSB – CFR Cluj 1-4: „Da, e adevărat” 5 Prima măsură radicală anunţată de Gigi Becali după ce FCSB a fost umilită de CFR şi riscă să rateze play-off-ul! 6 FCSB – CFR Cluj 1-4. Dezastru pentru campioană. Clujenii lui Pancu, victorie crucială în lupta pentru play-off
Citește și