“Nu voi tolera niciodată lipsa de disciplină!” Mirel Rădoi a rupt tăcerea după ce a plecat de la Al Jazira

Valentin Pîrcălabu Publicat: 9 aprilie 2024, 22:52

Comentarii
Nu voi tolera niciodată lipsa de disciplină! Mirel Rădoi a rupt tăcerea după ce a plecat de la Al Jazira

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mirel Rădoi a rupt tăcerea după ce a plecat de la Al Jazira. Fostul selecţioner al României a postat un mesaj pe reţelele de socializare prin care le-a mulţumit celor din conducerea clubului, dar a dezvăluit şi motivele pentru care a decis să plece de la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În mesajul postat de reţelele de socializare, Mirel Rădoi a vorbit despre “indiferență și lipsă de disciplină”. Rădoi a precizat că nu se va abate niciodată de la principiile sale.

Mirel Rădoi a rupt tăcerea după ce a plecat de la Al Jazira

„Vreau să mulțumesc clubului, jucătorilor și fanilor pentru perioada petrecută în Al Jazira. Apreciez că clubul a înțeles dorința mea de a pleca pentru ca ambele părți să obțină un beneficiu.

Datorită felului meu de a fi fost fotbalist, antrenor activ și principiilor mele care m-au ghidat, nu voi tolera niciodată rezultate negative, indiferență și lipsă de disciplină.

Îi doresc succes clubului și sper că fanii vor continua să susțină echipa îndeaproape pentru că antrenorii vin și pleacă, dar suporterii vor rămâne mereu conectați la club”, a scris Mirel Rădoi pe Instagram, după ce a plecat de la Al Jazira.

Reclamă
Reclamă
 
View this post on Instagram
 
A post shared by MR (@mirelmateiradoi)

Mirel Rădoi o lasă pe Al-Jazira pe locul 8, după 17 etape disputate în campionatul din Emiratele Arabe Unite. Antrenorul român a încheiat mandatul la Al Jazira cu o singură victorie, obţinută chiar în primul său meci în Emirate.

La jumătatea lunii februarie, Al Jazira a învins-o pe Al Arabi, scor 1-0, în optimile Cupei Preşedintelui. De atunci, fosta echipă a lui Mirel Rădoi a disputat alte şase partide, obţinând un singur rezultat de egalitate în toată această perioadă. La începutul lunii aprilie, Al Jazira a pierdut fără drept de apel meciul cu Al Wasl din sferturile Cupei Preşedintelui.

Reclamă

Meciul care i-a decis soarta lui Mirel Rădoi a avut loc duminică seară, atunci când Al Jazira a pierdut pe terenul lui Al Ahli Dubai, scor 2-3.

Rădoi semnase în luna februarie cu Al Jazira un contract valabil pentru un an şi jumătate, cu un salariu anual de 2,5 milioane de euro. Rădoi a mai antrenat în Golf la Al Tai (Arabia Saudită) şi la Al Bataeh (Emiratele Arabe Unite).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:49

VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român

0:30

Cristi Chivu, prima reacție după ce a cucerit eventul cu Inter: „Câștigarea a două trofee nu este niciodată garantată”

0:09

Manchester City nu renunță la titlu! Victorie clară în disputa cu Crystal Palace

0:01

Coelho: “E important să stăm cu picioarele pe pământ!” Ce mesaj are pentru jucători înainte de finala din campionat

23:58 13 mai

PSG, în formă maximă înaintea finalei UCL! Parizienii au câștigat titlul în Ligue 1

23:50 13 mai

Nicuşor Bancu se aşteată la un meci greu în campionat, cu U Cluj: “Vin să-şi ia revanşa”

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 3 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 4 FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă! 5 Luis Enrique s-a decis! Doi jucători, OUT de la PSG ca să-i facă loc unui atacant de vis 6 Scandal înaintea finalei Cupei României: fanii au ameninţat cu neprezentarea la Univ. Craiova – U Cluj. Ce s-a întâmplat
Citește și