Închide meniul

Ofertă de ultima oră pentru Dan Petrescu. Dacă nu ajunge la arabi, "Bursucul" ar putea antrena trei români la o echipă din Europa League

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 decembrie 2020, 15:07

Comentarii
Ofertă de ultima oră pentru Dan Petrescu. Dacă nu ajunge la arabi, "Bursucul" ar putea antrena trei români la o echipă din Europa League

Dan Petrescu este liber de contract după despărţirea de CFR Cluj

Petrescu mai este pe lista a doua echipe din Europa. Este vorba de Celtic Glasgow şi Wisla Cracovia. Cei mai mulţi bani i-ar primi în cazul în care ar accepta oferta lui Al Nasr. Şeicii sunt dispuşi să îi ofere un salariu anual de 2.5 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu, dorit de patronul lui Ludogoreţ

Metodi Shumanov a dezvăluit că Ludogoreţ este în căutarea unui nou antrenor, iar Dan Petrescu este considerat drept varianta ideală. Jurnalistul bulgar a amintit că tehnicianul de 52 de ani este într-o relaţie bună cu cei trei români de la gruparea din Razgrad.

Ludogoreţ este pe primul loc în campionatul Bulgariei, dar a avut rezultate dezamăgitoare în Europa League. "Verzii" au pierdut toate cele cinci meciuri din grupa J, au înscris 6 goluri şi au încasat 16.

Claudiu Keşeru este golgheterul lui Ludogoreţ, cu 6 goluri în 9 apariţii. Veteranii Cosmin Moţi (36 de ani) şi Dragoş Grigore (34) continuă să fie jucători importanţi la campioana ultimele nouă sezoane.

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu s-a despărțit amiabil de CFR Cluj

Neluțu Varga a anunțat după eliminarea din Cupa României că îl va da afară pe Dan Petrescu. Dacă ”Bursucul” nu ar fi acceptat de comun acord rezilierea contractului, ar fi trebuit să primească peste 2.000.000 de euro, cât era clauza de reziliere.

În cele din urmă, Petrescu a acceptat să plece de la echipă și să primească doar salariile restante la zi. El câștiga 400.000 de euro pe an ca antrenor al echipei campioane.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42 14 dec.
PAOK Salonic, înfrângere în Grecia! Echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă de Atromitos
23:25 14 dec.
Daniel Niculae, reacție după debutul lui Dorinel Munteanu la Hermannstadt: „Sunt supărat”
23:21 14 dec.
Dorinel Munteanu, mesaj dur după Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2: “Nu e un avertisment! Trebuie să înțeleagă”
22:51 14 dec.
Filipe Coelho surprinde după victoria cu Hermannstadt: „Nu a fost cea mai bună seară a noastră”
22:46 14 dec.
Primul lucru remarcat de Cristi Chivu, după ce Inter a urcat pe primul loc în Serie A: “Cu asta vreau să încep”
22:39 14 dec.
Ștefan Baiaram, obiectiv măreț după Hermannstadt – Craiova 0-2: „După mă pot gândi și la alte lucruri”
1 Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste 4 Bogdan Racoviţan a semnat! Contractul e valabil până în 2028 5 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee” 6 Rapid pregătește mutarea iernii în Liga 1! Giuleștenii vor să-i strice planurile lui Gigi Becali
Citește și