Închide meniul

Ofertă de ultima oră pentru Dan Petrescu. Dacă nu ajunge la arabi, "Bursucul" ar putea antrena trei români la o echipă din Europa League

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 decembrie 2020, 15:07

Comentarii
Ofertă de ultima oră pentru Dan Petrescu. Dacă nu ajunge la arabi, "Bursucul" ar putea antrena trei români la o echipă din Europa League

Dan Petrescu este liber de contract după despărţirea de CFR Cluj

Petrescu mai este pe lista a doua echipe din Europa. Este vorba de Celtic Glasgow şi Wisla Cracovia. Cei mai mulţi bani i-ar primi în cazul în care ar accepta oferta lui Al Nasr. Şeicii sunt dispuşi să îi ofere un salariu anual de 2.5 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu, dorit de patronul lui Ludogoreţ

Metodi Shumanov a dezvăluit că Ludogoreţ este în căutarea unui nou antrenor, iar Dan Petrescu este considerat drept varianta ideală. Jurnalistul bulgar a amintit că tehnicianul de 52 de ani este într-o relaţie bună cu cei trei români de la gruparea din Razgrad.

Ludogoreţ este pe primul loc în campionatul Bulgariei, dar a avut rezultate dezamăgitoare în Europa League. "Verzii" au pierdut toate cele cinci meciuri din grupa J, au înscris 6 goluri şi au încasat 16.

Claudiu Keşeru este golgheterul lui Ludogoreţ, cu 6 goluri în 9 apariţii. Veteranii Cosmin Moţi (36 de ani) şi Dragoş Grigore (34) continuă să fie jucători importanţi la campioana ultimele nouă sezoane.

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu s-a despărțit amiabil de CFR Cluj

Neluțu Varga a anunțat după eliminarea din Cupa României că îl va da afară pe Dan Petrescu. Dacă ”Bursucul” nu ar fi acceptat de comun acord rezilierea contractului, ar fi trebuit să primească peste 2.000.000 de euro, cât era clauza de reziliere.

În cele din urmă, Petrescu a acceptat să plece de la echipă și să primească doar salariile restante la zi. El câștiga 400.000 de euro pe an ca antrenor al echipei campioane.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:29
LIVE SCOREIanis Hagi, în afara lotului lui Alanyaspor pentru meciul cu Fenerbache. Ionuț Radu, titular în Celta – Rayo
19:03
Dinamo – U Cluj LIVE TEXT (20:30). “Câinii” lui Zeljko Kopic pot urca pe locul doi. Echipele de start
18:58
Leo Grozavu a răbufnit după ce a jucat la -5 grade Celsius: “Dacă era altă echipă, poate se punea problema”
18:52
LIVE TEXTCFR Cluj – Oţelul 1-0. Gălățenii sunt în inferioritate numerică
18:36
Tampa Bay Lightning – Dallas Stars LIVE VIDEO (AntenaPLAY, 21:00). Se joacă reeditarea fineli din 2020
18:34
Vitoria Guimaraes – FC Porto LIVE VIDEO (22:30). Tony Strata dă piept cu liderul
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 3 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună” 4 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026 5 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări 6 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd”
Citește și