Mijlocașul de 28 de ani a ajuns deja în Arabia Saudită și a fost pozat pe aeroportul din Riad înainte să parafeze contractul. CFR Cluj a făcut rost de o sumă importantă. Campioana Ligii 1 va încasa 1.4 milioane de euro!
Mihai Bordeianu a semnat cu Al-Qadisiyah
وصل قبل قليل إلى مطار الملك خالد الدولي بالرياض لاعب #القادسية الروماني ميهاي بورديانو ..
حمداً لله على السلامه ♥️ pic.twitter.com/o7p77Zjmtw
— نادي القادسية السعودي (@qadisiyah1967) October 15, 2020
Arabii au făcut anunțul pe site-ul oficial. "Conducerea lui Al-Qadisiyah s-a înțeles asupra contractului cu mijlocașul român Mihai Bordeianu. Fotbalistul de 28 de ani a cucerit trei titluri cu CFR Cluj și o Supercupă. În ultimele două sezoane a jucat în 75 de meciuri, a înscris 3 goluri și a oferit 4 pase decisive", așa a fost prezentat fanilor Bordeianu.
القادسية يتعاقد مع الروماني الدولي ميهاي بورديانو
https://t.co/SU0eEp5AiK
— نادي القادسية السعودي (@qadisiyah1967) October 14, 2020
"Au fost foarte multe discuții cu cei de la CFR Cluj, dar nu am ajuns la niciun consens, au refuzat toate ofertele primite. Într-un final, azi dimineața, am reușit să-i conving să achite clauza de reziliere și să putem realiza transferul. Mă bucur în primul rând pentru jucător că am reușit să-i obțin niște condiții finaciare foarte bune. În acest moment, Mihai Bordeianu e jucătorul lui Al-Qadisiyah", a spus zilele trecute Florin Vulturar, agentul jucătorului.
Transferul este și pe placul lui Valeriu Iftime. Din suma totală, 10% ajunge la FC Botoșani.
- Mihai Bordeianu a plecat de la CFR Cluj
- Mijlocașul de 28 de ani, prezentat la noua echipă
- Suma pe care o încasează campioana României
- Inter Club d'Escaldes - FCSB e în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY (15 iulie, 21:30)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Mihai Stoica i-a dat dreptate lui Gigi Becali, după debutul FCSB-ului din Champions League. Jucătorii criticaţi: “E inadmisibil”
- “Am primit o ofertă uriașă” Neluțu Varga, aproape să dea lovitura cu transferul lui Louis Munteanu
- Dan Petrescu, reacţie categorică după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Aştept mai mult de la echipă”. Ce a spus despre Louis Munteanu
- Ilie Dumitrescu s-a convins după Paksi – CFR Cluj 0-0! Ce crede că se va întâmpla la retur
- Mario Camora, prima reacție după Paksi – CFR Cluj 0-0: “Am dominat toată partida!”