Închide meniul

Parteneriat surpriză pentru Dinamo. "S-a livrat necesarul de medicamente". Problema rezolvată după revenirea "SMURD-ului"

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 martie 2021, 8:20

Comentarii
Parteneriat surpriză pentru Dinamo. "S-a livrat necesarul de medicamente". Problema rezolvată după revenirea "SMURD-ului"

Dinamoviştii încearcă să îşi rezolve problemele uriaşe

Alb-roşiii au izbutit astfel să facă rost de medicamentele de care aveau mare nevoie. În perioada în care era antrenorul lui Dinamo, Cosmin Contra a plătit din propriul buzunar banii necesari pentru vitaminizarea jucătorilor. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a făcut rost de medicamentele necesare jucătorilor

"Dinamo București a semnat un parteneriat cu Farmaciile Belladonna, valabil până la finalul sezonului în curs, cu posibilitatea de a se transforma într-un parteneriat pe termen lung. 
Farmaciile Belladonna sunt un brand 100% românesc, aflat în topul preferințelor pacienților, cu o tradiție de 20 de ani, fiind considerate farmaciile de proximitate pentru locuitorii din București.

Valorile noului nostru partener sunt 'grijă, atenție și respect pentru pacienți'.
Acestea sunt și o parte din valorile noastre, a suporterilor din programul DDB: "Grijă, atenție și respect pentru Dinamo", așa că Farmacia Belladonna devine "Farmacia suporterilor dinamoviști", cel puțin până la vară. 

Noul nostru partener pe această zonă a livrat deja necesarul de medicamente, vitamine și alte produse medicale, de care jucătorii lui Dinamo vor beneficia în următoarea perioadă", au anunţat dinamoviştii prin intermediul unui comunicat.  

De câţi bani mai are nevoie Dinamo pentru a evita falimentul

Fanii dinamovişti continuă cursa nebună de a salva clubul de la faliment. Au redus datoria clubului de la 1.200.000 de euro la doar 550.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

"CÂINILOR, SUNTEM TOT MAI APROAPE DE SALVAREA CLUBULUI! De la o datorie atât de mare, de 1.200.000€, am reușit să coborâm sub jumătate și am ajuns astăzi la 550.000€.

Nu e ușor să ne împărțim între atâtea greutăți, să luptăm pe atâtea fronturi. Uneori putem da și rateuri. Știm că se sparg toate în capul nostru, chiar și atunci când ratează un jucător, sau când se dă penalty în loc de fault în atac. Salariile sunt plătite pe luna ianuarie. Am plătit și ratele la zi către ANAF.

Sumele de mai sus reprezintă datorii rezultate din litigii cu foștii jucători. Datorii făcute de cei care au încercat falimentarea clubului. Niște impostori care n-au luat în calcul că se pun cu CÂINII. Dar le promitem că LE VA FI GREU CU NOI", au anunţat fanii dinamovişti.

Reclamă

Clubul din Ştefan cel Mare tocmai a rezolvat şi problema antrenorului. Gheorghe Mulţescu preluat postul rămas vacant după demisia lui Jerry Gane. "SMURD-ul" va încerca să salveze echipa de la retrogradare. Dinamo este pe locul 14 în Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:26
Cristi Chivu cere mai mult respect pentru Inter, înaintea meciului cu Liverpool: “O echipă care joacă aşa merită laude”
20:00
David Popovici şi Mihaela Cambei, sportivii anului la CS Dinamo
19:52
“Poate câştiga Rapid titlul?” Răzvan Lucescu a răspuns fără să stea pe gânduri, dar a tras un semnal de alarmă
19:41
Gigi Becali anunţă revoluţia la FCSB: 5 plecări şi 5 veniri. “Mizez pe nebunia mea, luăm campionatul”
19:34
UTA Arad – Petrolul Ploiești 1-0. Arădenii au dat lovitura în prelungiri și au urcat pe loc de play-off
19:28
Botoşani – Rapid LIVE TEXT (20:30). Duel între primele două clasate din Liga 1. Echipele de start
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus 3 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 4 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 5 Xabi Alonso este istorie! Real Madrid, două nume uriașe pentru înlocuirea antrenorului 6 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9
Citește și