Pedeapsa lui Răzvan Lucescu a fost redusă! Anunţul momentului în Grecia

Dan Roșu Publicat: 14 ianuarie 2025, 14:35

Comentarii
Pedeapsa lui Răzvan Lucescu a fost redusă! Anunţul momentului în Grecia

Imagine cu Răzvan Lucescu - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Suspendarea lui Răzvan Lucescu a fost redusă de la 4 luni, la o lună şi jumătate. Anunţul momentului din Grecia a fost făcut de Metrosport, care susţine că şi amenda primită iniţial a fost micşorată de la 15.000 de euro, la 10.000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astfel, apelul făcut de PAOK a avut succes parţial, Lucescu neavând voie să stea pe bancă sau să intre în vestiar la meciurile oficiale timp de o lună şi jumătate. Campionatul din Grecia e transmis exclusiv în AntenaPLAY. 

Răzvan Lucescu, pedeapsă redusă în Grecia

“Acceptă parţial apelul lui Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK. Decizia impune următoarele: o amendă de 10.000 de euro rămâne de achitat şi penalitatea de a fi suspendat pentru o lună şi jumătate când nu va avea voie să stea pe bancă şi să intre în vestiar la meciurile oficiale”, se arată pe pe metrosport.gr.

Înainte de decizia luată de Comisia de Apel din Grecia, avocatul lui Răzvan Lucescu anunţase că antrenorul român e pregătit să plece din Superliga, dacă pedeapsa nu îi va fi diminuată sau anulată.

Pedeapsa a venit ca urmare a unor imagini surprinse de camerele de supraveghere, în care se poate observa că Răzvan Lucescu și alți oficiali ai echipei din Salonic au fost implicați într-o altercație fizică.

Reclamă
Reclamă

„Dacă este găsit vinovat, există propuneri pentru ca el să plece din Grecia. Lucescu are oferte din Arabia Saudită și ar putea decide să accepte una dintre ele”, a spus Alexis Kougias, citat de mpaladofatses.gr.

După primele 18 etape disputate în Superliga Greciei, PAOK e pe locul 4, la 7 puncte de liderul Olympiacos. AEK e pe 2, iar Panathinaikos încheie podiumul. Pentru echipa lui Răzvan Lucescu, urmează derby-ul oraşului Salonic, cu Aris, ce se va disputa duminică, de la ora 19:00, live în AntenaPLAY şi LIVE TEXT pe as.ro.

Mihai Stoichiţă, despre suspendarea lui Răzvan Lucescu

Recent, Mihai Stoichiţă a vorbit despre situaţia în care se află Răzvan Lucescu în Grecia, campionat pe care l-a câştigat în două rânduri.

Reclamă

“Practic suspendat atâtea luni. Şi dacă pe viitor ar fi o variantă pentru naţională?) Oricine poate fi o variantă pentru națională, dintre antrenorii cu rezultate, Răzvan e unul din ei, nu?

S-ar putea ca Răzvan să poată fi oprit din drumul spre titlu numai în felul ăsta (n.r: râde). Am stat şi m-am gândit, toate i se întâmplă numai lui, din punct de vedere disciplinar. Și acolo sunt ambițiile și luptele astea între doi poli, Atena și Salonic.

Îi e foarte greu, el e singur, acolo, în Atena sunt mai mulți. E foarte greu. E de lăudat ce a făcut acolo. Că mai are scăpările astea, oricine le are, se întâmplă. Dar nu oricine poate să aibă o constanţă a rezultatelor la nivel mare. Să câştigi campionate, Cupe, să te califici în cupele europene prin primăvară. Răzvan o are, nu poate să conteste nimeni”, a declarat Mihai Stoichiţă în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:36

Programul zilei a 19-a de la Campionatul Mondial | Brazilia, Germania și Olanda urcă pe scenă, în direct pe Antena1 și AntenaPLAY

1:17

Drama prin care a trecut eroul Canadei. Stephen Eustaquio a plâns la interviu, după golul istoric marcat

1:10

Moment unic la Mondial! Selecționerul Canadei i-a strâns pe jucători în cerc și le-a ținut discurs: „Gândiți-vă ce ați făcut!”

23:45 28 iun.

VideoMudau a oferit faza zilei, în Africa de Sud – Canada: şi-a distrus doi adversari. Canadienii nu au înţeles nimic

23:32 28 iun.

VideoA luat-o valul şi i-a sărit telefonul. Imagini virale cu o suporteriţă a Canadei

23:15 28 iun.

S-a aflat cine este atacantul pe care îl transferă Dinamo!

1 Cum arată 16-imile Campionatului Mondial 2026! Iran, marea pierzătoare din faza grupelor 2 Răspunsul lui Eddy Gnahore la oferta FCSB. A decis transferul 3 Mihai Rotaru a primit o ofertă pentru Assad Al Hamlawi. Ce salariu i s-a propus și cât a solicitat patronul Craiovei 4 Anderson Ceara, la altă forță din Liga 1! Anunț fabulos făcut de rivala FCSB: „Undeva la 500-600.000 de euro” 5 Fără Denis Drăguș! Acesta e atacantul pe care Gigi Becali dorește să-l aducă la FCSB. A marcat de 13 ori sezonul trecut 6 Portugalia, traseu infernal la Campionatul Mondial. Când se mai pot duela Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi
Citește și