Adversarii lui Moruţan din Liga 1 s-au minunat când au auzit ce propunere i-a făcut Sheikh Mansour. Valerică Găman îl sfătuieşte să nu stea pe gânduri şi să îşi facă bagajele.
Olimpiu Moruţan se poate îmbogăţi la Al Jazira
"Tânăr, netânăr, eu îl sfătuiesc să se ducă. Sunt importanţi banii, nimeni nu o să îţi facă statuie că ai jucat în altă ţară. Importanţi sunt banii şi viitorul familiei lui.
Acea parte a fotbalului eu cred că a crescut foarte mult. Să facă rost de bani şi după aia are timp să joace şi într-un campionat mai puternic. Pentru asta te apuci de fotbal, pentru bani", a declarat fundaşul Astrei.
Gigi Becali a cerut 20 de milioane de euro pentru a accepta mutarea, dar şi-a mai redus din pretenţii. Este dispus să îşi dea ok-ul şi pentru 15 milioane de euro.
"Acum nu neapărat nerăbdător. El e în cantonament. Aşteaptă. El nu are niciun fel de problemă. Cariera lui a lăsat-o în mâinile mele. El îşi face treaba pe teren şi eu îmi fac treaba mea.
Azi vor fi ceva discuţii şi vedem exact unde suntem. Azi-mâine, trebuie să se ia oarecum o decizie. Acum nu neapărat să se parafeze transferul, dar pot înainta lucrurile", a spus Florin Vulturar, pentru AntenaSport.
Moruţan e cotat de Transfermarkt la 1.3 milioane de euro. În acest sezon, a marcat 3 goluri şi a oferit 10 pase decisive, în cele 16 meciuri disputate în toate competiţiile.
- Arabii îi oferă un salariu anual de 2 milioane de euro
- Mijlocaşul de 21 de ani aşteaptă rezultatul negocierilor
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Încă o vedetă lângă Denis Drăguș! Fotbalistul care a jucat pentru Real Madrid și Liverpool, acord cu Trabzonspor
- Fiul unui fost jucător de la FCSB i-a dat gol lui Cristi Chivu
- Dinamo – U Cluj 2-0. „Câinii”, în avantaj pe tabelă. Seară magică pentru Armstrong
- Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie în noul sezon de Serie A
- Ionuţ Chirilă, după prima victorie în Liga 2: „Ar trebui să facă mulți ce fac eu în fotbalul românesc”


































