Pep Guardiola cântă şi fumează trabuc într-un clip inedit. Momentele au fost filmate săptămâna trecută, după ce Manchester City a redevenit campioana Angliei.
Pep Guardiola cântă şi fumează trabuc
“Pep Guardiola, mai relaxat decât o să îl vezi vreodată!”, a scris sport.es, care a publicat imaginile apărute cu întârziere pe reţelele sociale.
Pep Guardiola ladies and gentlemen 😎🤷♂️pic.twitter.com/tyZ1oLyYOr
— City Xtra (@City_Xtra) May 17, 2021
Petrecerea a avut loc după meciul dintre Manchester United şi Leicester, câştigat de oaspeţi. Atunci, City a devenit oficial campioană pentru a treia oară în ultimii patru ani.
La sărbătoarea de la centrul de antrenament au luat parte Guardiola şi o parte din staff-ul său, scrie si.com.
S-a băut bere şi vin şi mâncat pizza, iar Guardiola a cântat “Don’t Look Back in Anger” (n.r Nu te uita în urmă cu mânie) a celor de la Oasis, mari fani ai lui City.
Pep Guardiola: “Când a sosit pizza, a fost cel mai bun moment”
La conferinţa de presă care a urmat petrecerii, Guardiola a declarat că sărbătoarea a fost una liniştită.
“Am băut un pic, am dansat, ne-am îmbrăţişat, la 11:30 a sosit pizza, iar ăsta a fost cel mai frumos moment al serii. În Anglia, petrecerile sunt doar cu alcool, fără mâncare, nu înţeleg de ce. Aşa că, atunci când a sosit pizza, a fost cel mai bun moment”, a declarat atunci antrenorul spaniol.
Pentru Manchester City urmează cel mai important meci al sezonului. Pe 29 mai, va avea loc finala Champions League, de la Porto, conrta lui Chelsea.
Guardiola este la primul sezon pe banca lui Manchester City în care depăşeşte faza sferturilor de finală în cea mai importantă competiţie intercluburi din Europa.
- Pep Guardiola, imagini inedite
- Antrenorul lui City cântă şi fumează trabuc
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Zlatan Ibrahimovic, reacţie fabuloasă după ce Cristiano Ronaldo a strigat “M-am întors” către camerele TV
- Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci
- Columbia – RD Congo 1-0. Sud-americanii s-au calificat în 16-imile Cupei Mondiale. Munoz, unicul marcator
- Jude Bellingham s-a înjurat cu selecţionerul Carlos Queiroz! Scandal la pauza meciului Anglia – Ghana
- Panama – Croația 0-1! Modric și ai lui, prima victorie la Mondialul din 2026
































