Pierdere importantă pentru FCSB înaintea derby-ului cu CFR Cluj! Titularul lui Toni Petrea care este suspendat pentru duelul cu campioana en-titre

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 13.03.2021, 18:45

FCSB va avea probleme de lot în derby-ul cu CFR Cluj, din etapa a 28-a a Ligii 1. Roş-albaştrii nu se vor putea baza pe Risto Radunovic. Muntenegreanul a văzut cartonaş galben în prima repriză a meciului cu UTA Arad şi va fi suspendat.

Risto Radunovic a primit cartonaş galben

Captură Digi Sport

În minutul 39, fundaşul stânga a avut un schimb dur de replici cu Liviu Antal. Jucătorul gazdelor îl faultase la mijlocul terenului, iar Radunovic a ripostat. Arbitrul a încercat să îi liniştească şi a decis să îi sancţioneze pe amândoi.

Risto Radunovic nu poate juca împotriva lui CFR Cluj

Toni Petrea şi-a pus mâinile în cap şi este nevoit să găsească soluţii pentru meciul care are o importanţă uriaşă în lupta pentru titlu. Trebuie să găsească soluţii în flancul stâng şi cel mai probabil va apela la Ionuţ Panţîru. Fotbalistul de 24 de ani nu a mai fost titular din luna decembrie.

Cu Radunovic în echipa de start, FCSB nu a primit gol de 440 de minute. Transferat de la Astra, muntenegreanul a contribuit în această perioadă la victoriile cu Chindia Târgovişte (1-0), FC Botoşani (2-0), Gaz Metan Mediaş (1-0) şi UTA Arad (1-0).

Jucătorul transferat chiar de la Astra pentru 400.000 euro şi-a încântat antrenorul până acum. La începutul acestui an a debutat chiar împotriva fostei sale echipe, iar Toni Petrea a fost extrem de mulţumit de el.

Nu cred că a greşit vreo pasă, a jucat foarte bine, mă bucur că s-a adaptat foarte repede la stilul nostru de joc şi băieţii l-au primit foarte bine în echipă. A avut o evoluţie consistentă şi nu poate decât să mă bucure lucrul asta şi să-mi dea încredere pe viitor”, a spus atunci Petrea.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Decizia luată azi de DNA după ce Gigi Becali a fost acuzat de spălare de bani
Fotbal intern • 17 oct., 23:33
Farul – FCSB, aproape de a fi amânat după ce ar mai fi apărut un caz pozitiv la echipă. Gigi Becali a anunțat planul de rezervă
Dragoş Grigore
Fotbal intern • 17 oct., 23:28
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Dragoș Grigore, pregătit pentru derby-ul cu Dinamo: „Am fost înjurat și ca jucător acolo! Le mulțumesc pentru tot, dar acum e important prezentul!”
Dan Petrescu
Fotbal intern • 17 oct., 23:08
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Dan Petrescu, fără reacție după a doua înfrângere a campioanei în Liga 1: „Nu ne putem plânge nici de arbitru, nici de vreme!” Avertisment pentru jucători: „O să am o discuție și cu ei!”
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
CFR Cluj, la 48 de ore de depunctare! Campioana României trebuie să plătească, de urgență, un sfert de milion de euro. Emoții uriașe pentru Dan Petrescu
23:03
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Mihai Iosif voia să îl învingă pe Dan Petrescu cu scorul său favorit: „Îmi doream 1-0!” Declarații „marcă înregistrată” înaintea derby-ului cu Dinamo: „Leul rănit va da totul pentru a supraviețui!”
17
oct.
22:46
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Ciprian Deac, discurs manifest: „Trebuie să ne dăm două palme și să ne trezim!” Declarație savuroasă: „Am fost de mic rapidist, nu pot să șterg cu buretele!”
17
oct.
22:42
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Adrian Bălan a fost eroul giuleștenilor: „Așa ar trebui să facem în toate meciurile!” Ce a spus de derby-ul cu Dinamo
17
oct.
22:25
Rapid – CFR Cluj 2-0 | Giuleștenii au făcut spectacol la Mioveni! Adrian Bălan, omul meciului. Dan Petrescu, al doilea eșec în Liga 1 pe banca campioanei
17
oct.
22:23
Rapid – CFR Cluj | Adrian Bălan, one-man show la Mioveni! Atacantul a reușit o „dublă” de senzație împotriva campioanei României
17
oct.
22:15
Rapid – CFR Cluj | Reacția lui Dan Petrescu, după ce Rapid a marcat al doilea gol. Antrenorul campioanei a făcut “revoluție” în echipă. Alibec, scos la pauză
17
oct.
21:41
Dennis Man, pus la zid în Italia: „Păcătuiește prin egoismul excesiv!” Fanii au huiduit-o pe Parma după remiza cu Monza
17
oct.
21:25
„Este șocant!” Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK Salonic a ratat victoria deși a avut 4-1 la pauză: „În final trebuia să fim mai nenorociți!”
17
oct.
20:33
UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | Flavius Stoican, mesaj clar pentru Adrian Mititelu: „E supărare! Este într-adevăr mult de muncă!”