Zinedine Zidane şi-a pierdut cumpătul în faţa jurnaliştilor, pentru că a fost întrebat despre demitere. Acum, are un nou motiv să fie nervos.
Sergio Ramos, operat la genunchi
Antrenorul lui Real Madrid nu se va putea baza pe căpitanul Sergio Ramos. Fotbalistul în vârstă de 34 de ani va fi operat şi va lipsi pentru cel puţin două luni, scriu spaniolii de la AS.
Ramos are probleme cu meniscul genunchiului stâng. El s-a accidentat în semifinala Cupei, jucată pe 12 ianuarie, contra lui Malaga.
Ánimo capi @SergioRamos pic.twitter.com/4bLslyTKyj
— Srta Ramos (@itsmadriidista_) February 6, 2021
Real a încercat să evite intervenţia chirurgicală. Ramos a făcut tratament timp de trei săptămâni, dar nu a scăpat de dureri. Ramos se pregătise alături de restul colegilor de mai multe ori, în această săptămână.
Căpitanul lui Real va rata mare parte din restul sezonului, iar din vară va deveni liber de contract.
- Sergio Ramos are 34 de ani
- El va fi liber de contract la vară
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Mihai Teja, după Unirea Slobozia – Metaloglobus 2-1: “Ne-a bătut ‘Mbappe’ Afalna”! I-a făcut praf pe arbitri
- Gestul făcut de Hakim Abdallah după ce a marcat în poarta lui Dinamo. Care a fost reacția fanilor
- Rareș Ilie, gol superb la debutul în tricoul lui Empoli! Nimeni nu se aștepta la o asemenea execuție
- Florinel Coman, pe picior de plecare de la Al-Gharafa! Jucătorul naţionalei, lăsat în afara lotului
- Dinamo – UTA 0-1. Abdallah a marcat împotriva fostei sale echipe!