Închide meniul

Preliminarii CM 2022 | Show total în Europa! Germania a dat de pământ cu Islanda. Armenia, doar egal cu Liechtenstein. Italia – Lituania 5-0, Polonia – Anglia 1-1. Toate rezultatele sunt aici!

Publicat: 8 septembrie 2021, 18:25 / Actualizat: 8 septembrie 2021, 23:54

Comentarii
Preliminarii CM 2022 | Show total în Europa! Germania a dat de pământ cu Islanda. Armenia, doar egal cu Liechtenstein. Italia – Lituania 5-0, Polonia – Anglia 1-1. Toate rezultatele sunt aici!

Profimediaimages

Meciurile de azi, din preliminariile Campionatului Mondial 2022

Armenia – Liechtenstein 1-1
Albania – San Marino 5-0
Belarus – Belgia 0-1
Grecia – Suedia 2-1
Irlanda de Nord – Elveţia 0-0
Islanda – Germania 0-4
Italia – Lituania 5-0
Kosovo – Spania 0-2
Macedonia de Nord – România 0-0
Polonia – Anglia 1-1
Ţara Galilor – Estonia 0-0
Ungaria – Andorra 2-1

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Update: Italia – Lituania 5-0. Moise Kean a reuşit “dubla”. După pauză a înscris şi Di Lorenzo!

Update: Islanda – Germania 0-3! Sane a mărit proporţiile scorului în minutul 56. Goretzka a pasat decisiv şi a avut şi un gol anulat pe motiv de ofsaid.

Update: Italia – Lituania 3-0. Campioana europeană îşi “distruge” adversara şi este abia prima repriză. Moise Kean (11) şi Giacomo Raspadori (24) au înscris. Gazdele au beneficiat şi de autogolul lui Utkus (14).

Update: Islanda – Germania 0-2! Antonio Rudiger a înscris, în minutul 24, după o fază fixă!

Reclamă
Reclamă

Update: Islanda – Germania 0-1. Gnabry a înscris în minutul 6, din pasa perfectă a lui Sane. La acest scor, nemţii au 15 puncte şi sunt lideri detaşaţi în grupa României.

Update: FINAL DE MECI! Armenia a făcut un pas greşit în partida cu Liechtenstein.

Update: Min 80: GOOOL Liechtenstein! Noah Frick a marcat din faţa porţii.

Reclamă

Update: Min. 45+1: GOOOL Armenia!Henrikh Mkhitaryan a marcat din penalty.

Update: A început Armenia – Liechtenstein, primul meci al zilei din grupa României.

Spectacolul este asigurat şi în grupa I, acolo unde Anglia şi Polonia sunt adversare în derby-ul primelor două clasate. Robert Lewandowski îşi poate ajuta naţionala să se apropie la două puncte de finalista Campionatului European.

Deţinătoarea titlului european, Italia, vine după două remize. A terminat la egalitate atât cu Bulgaria (1-1), cât şi cu Elveţia (0-0). Chiar şi aşa, reprezentativa condusă de Roberto Mancini este lider în grupa C şi are un meci facil în această seară. Primeşte vizita Lituaniei, naţională care nu a adunat nici măcar un punct până acum.

Cu o zi în urmă a fost o ploaie de goluri. Olanda a “demolat-o” pe Turcia, iar Antoine Griezmann a scris istorie în tricoul selecţionatei Franţei.

Macedonia de Nord – România| Discursul lui Mirel Rădoi

România a început asaltul pentru locul secund din grupă şi are un duel de la distanţă cu Armenia. Mirel Rădoi a vorbit, la conferinţa de presă, despre problemele mari pe care le are înainte de meciul de la Skopje. Nu se poate baze pe Ianis Hagi, care a fost depistat cu Covid-19.

Am început această acţiune cu 26 de jucători şi în seara asta suntem 17 la antrenament. Jucătorii pe care îi chemăm nu sunt doar pentru a completa lotul, ci sunt jucători pe care noi ne bazăm. Antrenamentele tactice le facem cu toţi pe aceleaşi poziţii sau îi schimbăm pe poziţii pe care credem noi că pot să activeze. Sunt sigur că cine va intra în locul lui Ianis, dacă Ianis era titular, ştie ce are de făcut. Aş vrea ca acest moment să ne facă să înţelegem că trebuie să fim mai puternici acum, pentru că mâine ne aşteaptă o partidă în care pe noi, după calcule, un egal ne ţine în viaţă, pe Macedonia de Nord, nu.

Şi în situaţia asta ei nu mai au nimic de pierdut şi sunt sigur că mâine seară ne putem aştepta la un sistem al lor 1-4-3-3, cu un presing foarte sus, ultraofensiv, dar în acelaşi moment trebuie să vedem şi starea gazonului pentru că poate în anumite momente îi va dezavantaja atât calitatea terenului, cât şi spaţiile rămase în apărare. Noi avem în minte posibilii titulari cu două semne de întrebare. De când am venit la echipa naţională noi tot ne-am confruntat cu astfel de situaţii şi din punctul ăsta de vedere avem pregătite planurile B şi C. Să sperăm că nu va fi nevoie să aplicăm şi planul C, pentru că atunci nu vom avea multe soluţii pe banca de rezerve„, a declarat Mirel Rădoi la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și