Închide meniul

Basarab Panduru, un nou atac la Florin Manea! Reacţia fostului internaţional român atunci când a aflat comisionul impresarului

Bogdan Stănescu Publicat: 13 ianuarie 2024, 9:09

Comentarii
Basarab Panduru, un nou atac la Florin Manea! Reacţia fostului internaţional român atunci când a aflat comisionul impresarului

Radu Drăguşin, în tricoul lui Tottenham / Profimedia Images

Basarab Panduru a lansat un nou atac la Florin Manea! Fostul internaţional român, care a evoluat de-a lungul carierei la Steaua, Benfica şi FC Porto, l-a criticat pe impresarul lui Radu Drăguşin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Panduru a fost ironic la adresa lui Manea atunci când a auzit că impresarii încasează 3 milioane de euro în urma transferului istoric al lui Drăguşin la Tottenham. Din aceşti bani, Manea va primi 1,8 milioane de euro, iar ceilalţi doi colaboratori italieni ai acestuia vor primi fiecare câte 600.000 de euro.

Basarab Panduru, un nou atac la Florin Manea!

Jucătorul are salariu mai mic decât comisionul. 3 milioane de euro comision, bravo lor! Asta ca să nu mai calculăm următorul comision, pleacă de la 30 de milioane la 70, îți dai seama ce comision gras.

Ai auzit ce-a zis Zlatan, «Dacă mai trăia Raiola, jucam și acum, pentru că mă forța, ca să ia comisioane». Așa și aici, «Trebuie să joci, ca să luăm comisioane!»”, a declarat Basarab Panduru la orangesport.ro.

Basarab Panduru, despre Drăguşin: “O să fie jucător de 70-80 de milioane”

Basarab Panduru crede că Radu Drăguşin va ajunge să fie un jucător cotat la 70-80 de milioane de euro. Panduru consideră că nu îi va fi uşor lui Drăguşin în Premier League, dar crede că internaţionalul român are capacitatea de a se impune la Spurs. Drăguşin a refuzat o ofertă mult mai bănoasă de la Bayern Munchen.

Reclamă
Reclamă

„Nu cred că e uşor, dar cred că poate face ceva. Poate să fie un jucător care să plece de la Tottenham în altă parte. Nu e uşor, dar nu te baţi cu… Romero, e el campion mondial, dar tot Romero e.

Van de Ven e nimeni în fotbal, nu ştia nimeni de el până la Tottenham. Dacă joacă meci de meci, la fizicul pe care îl are, cred că o să fie jucător de 70-80 de milioane.

Fizicul e… Îl duci unde vrei tu, face vrea. Iar la cap, din ce am înţeles, bate pe toată lumea”, declara Basarab Panduru pentru sursa citată.

Reclamă

Basarab Panduru a răbufnit când a auzit ce salariu va avea Radu Drăguşin la Tottenham

Basarab Panduru a răbufnit când a auzit ce salariu va avea Radu Drăguşin la Tottenham. 2,8 milioane de euro pe an i se pare un salariu mult prea mic lui Panduru, în ciuda faptului că la Genoa românul nici măcar nu se apropia de aceşti bani.

Basarab Panduru consideră că Drăguşin ar fi putut să câştige mult mai mult la Bayern Munchen. Panduru l-a dat ca exemplu pe De Ligt, care câştigă 17 milioane de euro pe an.

„Dacă De Ligt are 17 milioane, nu are cum Drăguşin să aibă mai puţin de 5 milioane! Tot ce e mai puţin înseamnă că nu s-a negociat cum trebuie. Când Tottenham şi Bayern se bat pe tine, şi cel mai mic salariu e 10 milioane la Bayern, şi tu ceri 3 milioane, înseamnă că este o problemă. Nu ştii să negociezi. Ai o problemă. Ce să mă uit? Ce să vezi?!

Trebuie să-i dai salariul în funcție de cât ai dat pe el. Drăguşin trebuia să aibă 5 milioane, dacă De Ligt primeşte 17. Nu ai cum să primeşti 2-3 milioane.

Nu ai cum să primeşti 2.8 milioane. Niciodată! Minim 5 milioane. Sunt două echipe care plătesc din cale-afară. Cum să am acest salariu? Că aşa vrea Tottenham? Nu, dai cât vreau eu. Trebuie să se bată impresarul pentru el, să aibă salariul mare.

Bayern nu-ţi dă 3 milioane. N-are nimeni 3 milioane la Bayern. Dacă De Ligt e pe locul 10, cu 17 milioane. Nu mai zic cât primeşte Kane”, a declarat Basarab Panduru, la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:51 14 nov.
VideoJurnal Antena Sport | Un fost jucător al FCSB-ului e patron de restaurant la Belgrad
0:45 14 nov.
VideoJurnal Antena Sport | Mihaela Cambei şi fratele ei au cucerit medalii la Bucureşti
0:39 14 nov.
Dinamo, învinsă de Nantes. Al şaptelea eşec la rând al “Dulăilor” în Liga Campionilor
0:33 14 nov.
Carlos Alcaraz a obţinut o nouă victorie la Turneul Campionilor şi va încheia anul pe locul 1 ATP
23:42
Franţa s-a calificat la World Cup 2026! “Dublă” Mbappe. Ronaldo, eliminat în Portugalia – Irlanda 2-0. Rezultate
23:37
Cosmin Olăroiu, reacţie după 1-1 cu Irak: “Jucăm un retur sub o mare presiune! Suntem pregătiţi pentru orice”
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express 3 Primul jucător care e OUT de la Rapid. La cine va renunța Costel Gâlcă în iarnă 4 E oficial. A uitat trecutul de la FCSB şi a semnat cu Universitatea Craiova, Mihai Rotaru confirmă! 5 Cu ce echipă din România va semna Mirel Rădoi. “E singura…” Anunţul surpriză al lui Mihai Rotaru 6 EXCLUSIVEdi Iordănescu şi-a găsit echipă! Când revine pe bancă fostul selecţioner al României
Citește și