Întrebarea care l-a făcut pe Erik ten Hag să plece în timpul conferinţei! Antrenorul lui Manchester United nu a mai rezistat

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 aprilie 2024, 13:52

Întrebarea care l-a făcut pe Erik ten Hag să se plece în timpul conferinţei

Erik ten Hag, în faţa jurnaliştilor / Colaj Captură Twitter

Aceasta este întrebarea care l-a făcut pe Erik ten Hag să plece în timpul conferinţei, după meciul Bournemouth – Manchester United, scor 2-2, din etapa a 33-a din Premier League. Antrenorul „diavolilor” a cedat nervos şi a părăsit încăperea.

Manchester United a ajuns la patru meciuri la rând fără victorie în campionat şi a ajuns pe locul 7 în clasament. Gruparea de pe Old Trafford riscă să înregistreze contraperformanță istorică.

Întrebarea care l-a făcut pe Erik ten Hag să plece în timpul conferinţei

Jurnaliştii englezi i-au amintit lui Ten Hag că United nu a mai trecut niciodată printr-o astfel de situaţie, moment în care antrenorul olandez a cedat. A încheiat imediat conferinţa de presă.

(Dacă terminaţi sub locul 7, va fi ca mai slabă clasare a lui United din istoria Premier League! Crezi că veţi termina mai sus de locul 7?) Nu vreau să comentez! Nu asta este important în acest moment„, a spus Ten Hag în momentul în care s-a ridicat de pe scaun şi a părăsit încăperea.

Reclamă 4

Defensiva lui United este la pământ. În fiecare dintre ultimele şase meciuri din campionat au fost cel puţin 20 de şuturi spre poarta apărată de Onana.

Bournemouth a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Manchester United, într-un meci din etapa a 33-a din Premier League.

Dominic Solanke a deschis scorul în minutul 16 pentru gazde, iar Bruno Fernandes a egalat în minutul 31. La pauză însă Bournemouth a intrat în avantaj, cu golul din minutul 36 al lui Justin Kluivert. United a egalat din nou, în minutul 65, prin acelaşi Bruno Fernandes, care a transformat o lovitură de la 11 metri. În minutul 90+7 gazdele au primit un penalti, dar acesta a fost anulat de analiza VAR, care a dovedit că infracţiunea se petrecuse în afara careului.

S-a încheiat 2-2 şi Manchester United ocupă poziţia a 7-a în Premier League, cu 50 de puncte. Bournemouth are 42 de puncte şi este pe locul 12.

Cu o etapă în urmă, United a remizat şi cu Liverpool, scor 2-2.

0:04

Mihai Stoica a dezvăluit planul lui Gigi Becali pentru grupele Ligii Campionilor şi pentru noul sezon: „Asta urmăreşte să facă”

23:55 23 mai

VIDEOSuedia – Finlanda 2-1 și SUA – Cehia 0-1 au fost în AntenaPLAY! Rezultatele din sferturile Campionatului Mondial de hochei

23:44 23 mai

Echipa lui George Puşcaş, Bari, rămâne în Serie B! Victorie clară în returul barajului cu Ternana

23:16 23 mai

„Mai mult decât frați!” Hristo Stoichkov, mesaj fabulos despre relația cu Gică Hagi și Gică Popescu!

23:15 23 mai

Mihai Rotaru a realizat prima mutare pentru noul sezon: „A semnat pe 3 ani. Mai avea două oferte din România”

22:41 23 mai

Andrei Cordea a marcat în poarta lui Al Hilal! Fostul jucător al lui Gigi Becali e în formă maximă în Arabia Saudită

1 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!” 2 VIDEOMax Verstappen, pole position la Marele Premiu de Formula 1 de la Imola! Cursa e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY (duminică, 15:45) 3 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY! 4 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racing 5 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAY 6 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAY