Liverpool s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei! Fără Radu Drăguşin, Tottenham a fost umilită de “cormorani”

Publicat: 7 februarie 2025, 0:22

Comentarii
Liverpool s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei! Fără Radu Drăguşin, Tottenham a fost umilită de cormorani

Jucăîtorii de la Liverpool, bucurie în timpul meciului cu Tottenham/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Liverpool s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei, după ce a câştigat returul semifinalei cu Tottenham. “Cormoranii” lui Arne Slot s-au impus cu un categoric 4-0, după ce în tur au fost învinşi cu 1-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Liverpool se va duela în ultimul act al Cupei Ligii Angliei cu Newcastle, echipă care a eliminat Arsenal, în semifinale.

Liverpool s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei, după ce a umilit-o pe Tottenham

Tottenham câştigase primul meci al semifinalei, cu 1-0, iar în returul de la Liverpool, „cormoranii” au deschis scorul în minutul 34, prin Gakpo, din pasa lui Salah.

După pauză, Salah a majorat scorul în minutul 51, din penalty, pentru ca în minutul 75 Szoboszlai să înscrie pentru 3-0. Van Dijk a stabilit scorul final, în minutul 80, şi Liverpool s-a impus cu 4-0. Elevii lui Arne Slot s-au calificat în finala Cupei Ligii, unde, pe 16 martie, vor întâlni pe Newcastle United.

Reclamă
Reclamă

Tottenham a jucat fără Radu Drăguşin, accidentat, el alăturându-se unei liste de alţi nouă jucători indisponbili. Fundaşul naţionalei “s-a rupt” în partida din Europa League, cu Elfsborg, şi este nevoit să se opereze. El va sta departe de teren timp de şase luni.

Când se oprează Radu Drăguşin. Anunţul făcut de Florin Manea

Radu Drăguşin va ajunge pe masa de operație după accidentarea suferită în ultimul meci al lui Tottenham din Europa League cu Elfsborg, scor 3-0. Florin Manea, impresarul internaționalului român a anunțat când va avea loc intervenția chirurgicală.

Impresarul lui Drăgușin a dezvăluit că acesta va fi operat săptămâna viitoare, aceasta fiind prima intervenție din cariera fotbalistului.

Reclamă

Cred că săptămâna viitoare va fi operat. Este prima intervenție din cariera lui. Nu îi este teamă, este ceva care se întâmplă în fotbal. Este bine moral, am stat cu el de ziua lui. Ne-am simțit bine, chiar dacă, bineînțeles, este supărat. Mental, este pregătit să treacă peste tot.

Merge normal, nu în cîrje, doar că nu are voie să forțeze. Va fi operat la cea mai renumită clinică, acolo unde au fost și Van de Ven, Betancur. Pentru acest timp de accidentare se preconizează o pauză de 6-8 luni, dar la cum este Radu Drăgușin eu zic că o să fie mai repede”, a declarat Florin Manea, pentru sportpesurse.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:48

Fede Valverde rupe tăcerea după ce s-a luat la bătaie cu Tchouameni: „Mă doare și mă întristează situația!” Ratează El Clasico

23:56 7 mai

Crystal Palace – Rayo Vallecano, finala UEFA Conference League. Andrei Rațiu va lupta pentru trofeu la Leipzig

23:56 7 mai

Aston Villa – Freiburg e finala Europa League! Cele două au revenit incredibil după înfrângeri în tur

23:55 7 mai

Inegalabil! Unay Emery, pentru a șasea oară în finala Europa League! Câte trofee are

23:47 7 mai

Motivul pentru care Tudorel Stoica nu regretă că nu a fost pe teren la finala Cupei Campionilor din 1986!

23:30 7 mai

Adio, Panini! FIFA a făcut un anunț uriaș! Ce se întâmplă cu albumele cu stickere, începute în 1970

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 O nouă bătaie între titularii lui Real Madrid! Unul dintre jucători a ajuns la spital, iar clubul a intervenit! 5 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni 6 Anunţ şoc în Germania! Fostul câştigător de Champions League se retrage la 30 de ani
Citește și