Închide meniul

Oferta uriaşă pe care Radu Drăguşin a refuzat-o, pentru a semna cu Tottenham! Detalii despre transferul istoric al românului

Viviana Moraru Publicat: 4 februarie 2024, 9:54

Comentarii
Oferta uriaşă pe care Radu Drăguşin a refuzat-o, pentru a semna cu Tottenham! Detalii despre transferul istoric al românului

Radu Drăguşin, la Tottenham/ Profimedia

Au ieşit la iveală noi detalii despre oferta uriaşă pe care Radu Drăguşin a refuzat-o, pentru a semna cu Tottenham. Aurelio De Laurentiis, patronul celor de la Napoli, a dezvăluit faptul că l-a dorit cu insistenţă pe fundaşul român, înaintând o ofertă mai bună, decât cea a lui Tottenham, însă stopperul naţionalei a ales, în cele din urmă, Premier League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Drăguşin a devenit cel mai scump jucător român, după ce Tottenham a plătit 25 de milioane de euro în schimbul lui, la această sumă adăugându-se şi alte cinci milioane, sub formă de bonusuri.

Oferta uriaşă pe care Radu Drăguşin a refuzat-o, pentru a semna cu Tottenham

Aurelio De Laurentiis a dezvăluit că a fost cu ochii pe Radu Drăguşin. Patronul de la Napoli a dezvăluit că oficialii de la Genoa i-au confirmat că oferta făcută de el a fost cea mai mare, pentru fundaşul român.

De Laurentiis a mai spus că Radu Drăguşin a fost cel care a ales să spună pas ofertei de la Napoli, cât şi celei de la Bayern, pentru a-şi îndeplini visul de a juca în Premier League.

“L-am urmărit pe jucătorul lui Genoa (n.r. Radu Drăgușin), chiar oficialii lui Genoa mi-au confirmat că oferta mea a fost superioară celorlalte primite, însă jucătorul a preferat Anglia în detrimentul lui Napoli și al lui Bayern Munchen. Anglia este considerată ca fiind o destinație de nerefuzat întotdeauna”, a declarat Aurelio De Laurentiis, conform ilnapolista.it.

Reclamă
Reclamă

Radu Drăguşin a bifat deja trei meciuri la Tottenham. Acesta a fost introdus pe final, în partidele cu Manchester United, Brentford şi Everton, din Premier League.

Stadionul a „erupt” la doar un minut după ce Radu Drăguşin a intrat pe teren

Stadionul a „erupt” la doar un minut după ce Radu Drăguşin a intrat pe teren! În minutul 89 fundaşul naţionalei l-a înlocuit pe Hojbjerg, iar în minutul 90 a fost implicat într-o fază foarte interesantă.

Beto a căzut în careu, chiar de lângă Drăguşin, iar cei de la Everton au cerut penalty! Arbitrul a decis că jocul poate continua, spre disperarea antrenorului lui Everton, Sean Dyche, care şi-a pus mâinile în cap.

Reclamă

Radu Drăguşin a primit un cadou de la Ange Postecoglou în ziua în care a primit 22 de ani. Antrenorul celor de la Tottenham l-a introdus în teren pe fundaşul român, după ce a început partida cu cuplul obişnuit de fundaşi, van de Ven – Romero.

Everton avea să marcheze golul de 2-2 în minutul 90+4, prin Branthwaite. Echipa lui Ange Postecoglou a pierdut două puncte foarte importante.

Tottenham ocupă locul 4 în Premier League, cu 44 de puncte, după 23 de etape disputate. Lider este Liverpool, cu 51 de puncte, din doar 22 de partide disputate.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02
Mesajul transmis de Universitatea Craiova, după accidentarea cumplită a lui Mihnea Rădulescu: “Capul sus!”
11:57
Probleme pentru Emma Răducanu! S-a simţit rău şi a fost nevoită să abandoneze la Wuhan
11:47
Mihai Stoica a dezvăluit lucrul făcut meci de meci de Gigi Becali care îl scoate din minţi
11:34
8 ani de la un moment istoric pentru România: Simona Halep devenea în premieră numărul 1 mondial
11:22
VideoSuperFAZE: Ionel Dănciulescu, despre idolii copilăriei și emoțiile Mondialului: „Maradona a fost un geniu!”
11:10
Scenariile prin care România se mai poate califica direct la Cupa Mondială din 2026. FRF a făcut calculele
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 3 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 4 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 5 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și