Închide meniul

Pep Guardiola, avertisment pentru rivalele lui Manchester City: “Erling Haaland va avea o formă de invidiat după Campionatul Mondial!”

Dragoș Vasile Publicat: 25 octombrie 2022, 10:24

Comentarii
Pep Guardiola, avertisment pentru rivalele lui Manchester City: Erling Haaland va avea o formă de invidiat după Campionatul Mondial!

Erling Haaland şi Pep Guardiola, în timpul unui meci / Profimedia

Pep Guardiola a lansat un avertisment pentru rivalele lui Manchester City. Marele antrenor anunţă că Erling Haaland va fi mai motivat ca niciodată după Campionatul Mondial din Qatar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atacantul cotat la 150 de milioane de euro nu va fi prezent la turneul final alături de naţionala Norvegiei. Astfel, Guardiola e convins că acesta se va pregăti pentru restul sezonului, iar prestaţiile sale vor fi uluitoare.

Pep Guardiola, avertisment pentru rivalele lui Manchester City

În doar 15 meciuri, Erling Haaland a doborât record după record – a marcat 22 de goluri în toate competiţiile!

“Va fi în Marbella şi în Norvegia. Cât de bine se va descurca în cealaltă jumătate a sezonului va depinde asta. Are o casă în Marbella şi va juca golf. Sperăm să nu mânânce şi să bea prea mult şi să aibă o formă de invidiat.

El a marcat multe goluri pentru se mişcă foarte bine. Are acţiuni foarte bune şi genul ăsta de mişcare nu e uşor pentru niciun atacant. El ajunge primul şi pleacă ultimul. Are grijă perfectă de corpul său.

Reclamă
Reclamă

Ştiu că îşi dorea să meargă la Campionatul Mondial şi sper să o facă la următorul. E prima oară când acest turneu se desfăşoară aşa şi nu ştim cum vor fi jucătorii”, a transmis Pep Guardiola, citat de The Sun.

Dieta uluitoare a lui Erling Haaland

Erling Haaland a dezvăluit care este dieta uluitoare care l-a transformat într-o „maşinărie de goluri”. Atacantul de 22 de ani este într-o formă fabuloasă şi tocmai a înscris al 22-lea gol după transferul la Manchester City. Nicio defensivă din Premier League şi niciun record pare că nu îi stă în cale.

„HAA-NNIBAL THE CANNIBAL„, au titrat jurnaliştii de la thesun.co.uk când au aflat ce mănâncă starul lui Pep Guardiola. Rutina norvegianului le-a amintit de Hannibal Lecter, personajul principal din filmul „Tăcerea mieilor”.

Reclamă

„Atacantul lui Manchester City dezvăluie dieta bizară care l-a ajutat să se transforme într-o ‘furtună’ pe teren”, au scris britanicii când au văzut un documentar în care Erling Haaland a anunţat că mănâncă inima şi ficatul animalelor. Acestea sunt bogate în vitamina B, fier, fosfor, cupru şi magneziu.

„Voi (n.r. ceilalţi oameni) nu mâncați așa ceva, dar eu vreau să am grijă de corpul meu. Cred că un stil de alimentație sănătos este cel mai important. Lumea spune că nu este bună carnea, dar care carne? Cea de la McDonald’s? Eu mănânc inimă și ficat„, a precizat Haaland.

Atacantul lui Manchester City, poreclit „Canibalul” the The Sun, a precizat că bea numai apă care trece printr-un complicat sistem de filtrare.

„Primul lucru pe care îl fac dimineața este să stau puțin cu privirea spre soare. Este bine pentru ritmul circadian. De asemenea, am început să filtrez și apa. Cred că poate avea mari beneficii asupra organismului meu”, a mai spus Erling Haaland în cadrul acelui documentar.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:47
Gigi Becali a alcătuit echipa de titlu a FCSB-ului! Jucătorii pe care mizează patronul roș-albaștrilor
22:31
Verdictul specialistului după faza penalty-ului din care Rapid a egalat-o pe UTA, ulterior învingând-o!
22:22
Daniel Pancu surprinde după FCSB – CFR Cluj 1-4: „Arătăm ca o echipă mică”
21:48
OFICIAL | Brazilianul Talisson, prezentat de Rapid! Ultimul transfer al iernii pentru giuleşteni
21:40
VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România
21:33
Laszlo Dioszegi s-a revoltat, după ce echipa lui a pierdut la masa verde: “Nu ne veţi descuraja”
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 4 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?” 5 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 6 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei
Citește și