Thomas Tuchel și Antonio Conte au sărit la bătaie la finalul derby-ului Chelsea – Tottenham 2-2! Scene uluitoare pe Stamford Bridge

Avatar photo

De Cosmin Cioboată
Publicat: 14 august 2022, 20:52

Thomas Tuchel și Antonio Conte au sărit la bătaie la finalul derby-ului Chelsea – Tottenham 2-2, din etapa a 2-a din Premier League. Cei doi manageri au trăit la intensitate maximă partida de pe Stamford Bridge, iar după fluierul de final au răbufnit.

Thomas Tuchel și Antonio Conte au sărit la bătaie la finalul derby-ului Chelsea - Tottenham 2-2!

Thomas Tuchel și Antonio Conte au sărit la bătaie la finalul derby-ului Chelsea - Tottenham 2-2 / Captură Skysports

Tuchel și Conte s-au aflat la un pas de bătaie în momentul salutului de la finalul meciului.

Tottenham a egalat dramatic pe terenul lui Chelsea, în minutul 90+6, prin Harry Kane. La scurt timp după aceea, arbitrul a fluierat finalul, iar spiritele s-au încins.

Thomas Tuchel și Antonio Conte s-au aflat față în față pentru salutul tradițional de la finalul meciului, însă tensiunea și-a spus cuvântul. Din imagini se observă cum managerul lui Chelsea nu vrea să-i dea drumul la mână lui Conte, vizibil supărat din cauza golului încasat de echipa sa la ultima fază.

Conte a răspuns nervos și l-a confruntat pe Tuchel. A urmat un schimb furios de replici, iar jucătorii și oamenii din cele două staff-uri au intervenit repede pentru a evita o posibilă bătaie.

VEZI AICI VIDEO CU SCENELE ULUITOARE

Arbitrul central le-a arătat cartonașul roșu celor doi antrenori.

Tuchel și Conte au avut un dialog furibund și pe parcursul meciului, la scorul de 1-1.

Harry Kane a egalat în prelungiri pe Stamford Bridge, în derby-ul Chelsea – Tottenham 2-2

Chelsea a condus de două ori în meciul cu Tottenham, dar formația lui Antonio Conte a revenit de fiecare dată. Koulibaly a deschis scorul în minutul 19. A fost primul gol marcat de fundașul senegalez în tricoul lui Chelsea, la cea de-a doua apariție în meciurile oficiale.

Hojbjerg a restabilit egalitatea în minutul 68, după o pasă oferită de Davies. Reece James i-a readus în avantaj pe “albaștri” 9 minute mai târziu, iar Chelsea părea să se îndrepte către o victorie.

Planurile gazdelor au fost însă date peste cap, chiar în prelungirile partidei. Harry Kane a reluat cu capul în plasă după un corner executat ideal de Perisic și a declanșat nebunia în tabăra lui Tottenham.

Ambele echipe au câte 4 puncte după primele două etape din Premier League.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

25
sept.
22:48
Echipa „Restul Lumii” a câştigat Laver Cup. Frances Tiafoe l-a învins pe Stefanos Tsitsipas în ultimul meci
25
sept.
22:24
Scene incredibile! Naţionala U18 a Franţei a primit 4 cartonaşe roşii în doar 20 de minute. Meciul cu Polonia U18 a fost întrerupt
25
sept.
22:21
Bosnia vrea să lase România pe ultimul loc în grupa de Liga Naţiunilor: „Suntem uşor favoriţi”
25
sept.
22:01
Florin Răducioiu, un nou discurs fabulos despre naţionala României: „Dă-mi o palmă! Îmi vine să plâng! Clasamentul plânge!”
25
sept.
21:29
O nouă reacţie din partea FRF cu privire la viitorul lui Edi Iordănescu: „Trebuie ca el să vrea să continue! Va conta reacţia jucătorilor!”
25
sept.
20:48
Dorin Rotariu, jucătorul care „i-a dat cu seen” lui Mihai Stoica, nu a fost dorit doar de FCSB: „A fost căutat de primele 3 echipe din ţară!”
25
sept.
20:29
Michael Phelps, cuvinte de laudă la adresa lui David Popovici: „E singura persoană de pe planetă”
25
sept.
20:13
VIDEOVărul lui Erling Haaland, gol ireal de la 55 de metri. Execuţia fabuloasă care poate deveni „golul anului”
25
sept.
19:47
Selecţionerul Bosniei nu a avut translator la conferinţa de presă. Moment surprinzător, înaintea partidei cu România
25
sept.
19:30
Edi Iordănescu le-a răspuns lui Florin Răducioiu şi Ionel Ganea, după ce aceştia l-au făcut praf pe selecţioner şi i-au cerut demisia
Heung-Min Son, într-un meci pentru Tottenham
Premier League • 17 sept., 22:51
Son Heung-Min, hattrick în 13 minute în Spurs – Leicester 6-2, din postura de rezervă