Primul jucător care profită de pandemia de coronavirus: "Aşa am şi eu o şansă la naţională"

Valentin Pîrcălabu Publicat: 4 aprilie 2020, 18:00

Comentarii
Primul jucător care profită de pandemia de coronavirus: "Aşa am şi eu o şansă la naţională"

Alexandru Chipciu se gândeşte în continuare la naţională

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Iniţial, Islanda – România trebuia să se dispute pe 26 martie. Imediat, după declanşarea pandemiei de coronavirus, UEFA a decis ca meciul să se dispute la începutul lui iunie. În contextul răspândirii coronavirusului în întreaga lume, UEFA a amânat încă o dată partida pentru luna septembrie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alex Chipciu: "Aşa am şi eu o şansă la naţională"

Printre cei care se bucură de amânarea partidei este şi Alexandru Chipciu. Jucătorul celor de la CFR Cluj speră ca până atunci să aibă jocuri în picioare şi să îl convingă pe selecţionerul Mirel Rădoi să îl convoace. 

"Pentru mine este bine că s-a amânat meciul cu Islanda, așa am și eu o șansă la națională. M-am accidentat la începutul lunii martie și nu cred că aș fi prins prea multe partide până la finalul lunii, când era programată partida.

Acum sunt refăcut și mă antrenez singur. Pun TRX-ul și alerg printre case, prin zone cu puțini oameni. Chiar dacă stăm în casă nu înseamnă că nu trebuie să muncești. Dacă înveți creierul leneș, o să tragă la leneveală”, a declarat Alexandru Chipciu la Digi Sport.

Islanda-România trebuia să se dispute pe 4 iunie

Duelul Islanda-România, decisiv pentru calificarea la Euro, ar fi trebuit să se joace pe 4 iunie, fiind reprogramat din cauza pandemiei de coronavirus.

Reclamă
Reclamă

UEFA însă a convocat Federațiile din Europa pentru o nouă ședință pentru că situația rămâne critică, fiind confirmate din ce în ce mai multe cazuri de COVID-19 în țări ca Spania, Italia, Germania sau Franța.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:43

VIDEOMohamed Salah, primit ca un adevărat faraon de fanii lui Trabzonspor: „Nu am mai avut parte de aşa ceva până acum”

22:23

LIVE VIDEOMallorca – PSG se joacă ACUM, LIVE în AntenaPLAY. Campioana Europei a început pregătirea de vară

21:47

O nouă mutare pe axa Genoa – Rapid! Giuleştenii vor să dea lovitura în mercato: „Unul sau doi”

21:35

VideoJurnal Antena Sport | Jucătorii lui Dinamo de la rugby s-au aliat cu nepotul lui Mircea Lucescu, Matei

21:32

VideoJurnal Antena Sport | Maria Mihalache este atleta model de la noi

21:30

Florin Tănase, făcut praf în direct: „Nu-l mai aduceam înapoi! Aere de superioritate”

1 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază 2 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!” 3 Transferul verii în România! Karamoko, de la Dinamo la FCSB: condiţia pusă de Andrei Nicolescu 4 Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat” 5 Universitatea Craiova, ofertă primită pentru „preferatul” lui Gică Hagi la naţionala României 6 Gigi Becali, ofertă pentru Jovo Lukic! Mesaj categoric pentru U Cluj: „Exclus să dau mai mult”. Ce salariu i-a pregătit
Citește și