Închide meniul
Video

Război în Ucraina | 11 copii s-au ascuns de bombardamente la Brașov. Părinții, impresionați de solidaritatea românilor. “Toți vor să ne ajute!”

Alexandru Ivan Publicat: 28 februarie 2022, 21:26

Comentarii

AS.ro

11 copii de la o echipa de juniori din Lvov stau gratuit într-un hotel din Brașov. Turneul pentru care au venit în Romania s-a terminat, însă părinții și antrenorii au decis ca ei să rămână aici, departe de ororile războiului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Război în Ucraina | 11 copii s-au ascuns de bombardamente la Brașov

Românii sunt chemaţi să îi ajute pe juniorii care stau fără provizii şi haine, departe de părinţii lor chinuiţi de război.

“Prin fiecare loc în care mergem, când aud de Ucraina, toți vor să ne ajute”, a transmis Yuliia Hurska, mama unuia dintre copii.

Ministerul Afacerilor Interne al Ucrainei a raportat că 352 de civili au fost ucişi, printre care 14 copii, de când Rusia şi-a început atacul, joia trecută, la primele ore ale dimineţii. Alte 1.684 de persoane, inclusiv 116 copii, au fost răniţi duminică noaptea, potrivit ministerului.

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

Petrolul Ploiești vrea să găzduiască două grupe de juniori de la Dinamo Kiev

Clubul Petrolul Ploieşti i-a trimis grupării Dinamo Kiev o scrisoare prin care îi propune să găzduiască două grupe de juniori de la echipa ucraineană pe perioadă nedeterminată.

Reclamă
Reclamă

Copiii pot fi însoţiţi de membri ai familiei, a adăugat Petrolul, adăugând că asigură transport, cazare, masă şi condiţii de antrenament.

În această perioadă de grea încercare pentru bravul popor ucrainian, sportivii si copiii nu trebuie să devină ”victime colaterale” ale unui război fără sens.

Având în vedere momentele dificile prin care treceţi, Fotbal Club Petrolul Ploieşti vă pune la dispoziţie servicii de transport, cazare, masă şi condiţii de antrenament pentru două grupe de juniori pe o perioadă nedeterminată. Fiecare copil poate fi însoţit de membri ai familiei.

Reclamă

Vă rugăm să primiţi această propunere ca pe un gest de solidaritate al clubului nostru faţă de voi, prietenii noştri din Kiev.

În cazul în care veţi da curs invitaţiei noastre, aşteptăm să ne contactaţi pentru detalii la adresa de email: office@fcpetrolul.ro

Sportul este şi trebuie să rămână un ambasador al păcii, chiar şi în aceste zile de război!”, este mesajul clubului Petrolul.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:55
VIDEOLuis Suarez a semnat! Unde va evolua „El Pistolero” până în decembrie 2026
17:55
Cristi Chivu pregătește un nou transfer la Inter. Jucătorul pe care a pus ochii antrenorul român
17:37
Antrenorul lui Răzvan Marin, în gardă înaintea meciului contra Craiovei: „Poate provoca momente neplăcute adversarului”
17:30
Cosmin Olăroiu, OUT de la naționala Emiratelor Arabe Unite. Care va fi ultimul meci al românului pe bancă
17:18
Legendele lui Dinamo nu-l mai vor pe Dennis Politic. Reacții categorice: „Ciorbă reîncălzită / A făcut o greșeală”
17:09
Massimiliano Allegri a expus motivele pentru care l-a inclus pe Matteo Duţu în lotul Milanului
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 4 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 5 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și