Închide meniul

Răzvan Burleanu a dat în judecată un fost membru al Generaţiei de Aur. “Are de-astea de securist! Are un tupeu!”

Publicat: 17 iulie 2021, 21:54

Comentarii
Răzvan Burleanu a dat în judecată un fost membru al Generaţiei de Aur. Are de-astea de securist! Are un tupeu!

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Florin Prunea susţine că a câştigat până acum toate procesele pe care le-a avut cu Răzvan Burleanu şi îl acuză pe acesta că vrea să fie în centrul atenţiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Prunea, despre Răzvan Burleanu: “Are de-astea de securist”

“M-am trezit iar cu proces din partea lui Burleanu. E al doilea sau al treilea. E un procesoman, dar pe toate le-am câștigat! Mă dă în judecată cum am câte o emisiune, vezi Doamne ca să pună presiune, dar nu numai pe mine. A avut proces cu Pompiliu Popescu, Daniel Prodan, Mircea Sandu…Imediat proces, însă e pe banii Federației.

Plătește cheltuielile de judecată. Eu nu-mi platesc avocatul. De exemplu, după un proces, m-a sunat o casă de avocatură și mi-a zis: De acum încolo suportăm noi tot, doar semnezi o împuternicire. Sunt multe procese pe rol. Nu-ți pui și tu o întrebare? Cum câștig toate procesele? Are un tupeu!

Are de-astea de securist. E disperat să fie în centrul atenției! Nu-i place să aibă pe lîngă el foști mari internaționali”, a declarat Florin Prunea pentru prosport.ro.

Gică Popescu l-a criticat pe Răzvan Burleanu la AS.ro LIVE

Şi Gică Popescu, un alt lider al Generaţiei de Aur care a jucat în sferturile CM 1994, l-a criticat pe Burleanu.

Reclamă
Reclamă

„Nu mai avem noi antrenori? I-a zis vreodată cineva lui Hagi: ‘Băi, vino!’. Pentru că ei au personalitate, au autoritate, au notorietate şi toate flash-urile se mută pe ei, cum e normal şi nu e bine pentru unii. Nu e normal să vorbească toată lumea de Hagi? Să ai astfel de oameni şi tu să nu-i bagi în seamă…

Hagi a fost liber un an! Nu l-a întrebat nimeni de la FRF de sănătate! Oricât ai vrea să gândeşti curat, aşa, prea ‘cântă’, e ceva ce nu se leagă. Cum să nu-i întrebi pe ăştia doi de sănătate? Ei ce să facă, să aştepte oferte? Nu o să vină niciodată, nu o să vină niciodată!„, a declarat Gică Popescu, luna trecută, la As.ro LIVE.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:09
Carlos Alcaraz a spart gheaţa! Spaniolul s-a calificat pentru prima oară în semifinalele Australian Open
13:41
VIDEONu toți eroii poartă mănuși: „Un fenomen!” A apărat cu mâinile goale și a adus trofeul echipei sale
13:08
Gigi Becali a dat verdictul, după revenirea lui Olimpiu Moruţan: “Dumnezeu va face dreptate!” Ce şanse îi dă Rapidului la titlu
13:06
Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?”
12:39
Luka Doncic, de neoprit! Slovenul a înscris 46 de puncte în victoria lui Lakers de pe terenul lui Chicago Bulls
12:19
Mihai Stoica nu a mai rezistat şi a răbufnit la adresa lui Cristi Balaj: “Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
1 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 2 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 3 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 4 Decizia luată de Petrolul în privința demiterii lui Eugen Neagoe 5 Gigi Becali, după ședința cu jucătorii FCSB-ului: „I-am luat pe rând, asta le-am zis”. Ce măsură radicală a anunțat 6 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Şedinţă de urgenţă în cantonamentul FCSB-ului după umilinţa cu CFR Cluj
Citește și