Răzvan Lucescu, calificare fără emoții în semifinalele Cupei Greciei! PAOK s-a distrat cu rivala Panathinaikos

Alexandru Ivan Publicat: 26 ianuarie 2023, 23:28

Comentarii
Răzvan Lucescu, calificare fără emoții în semifinalele Cupei Greciei! PAOK s-a distrat cu rivala Panathinaikos

Răzvan Lucescu, într-un meci pentru PAOK / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Răzvan Lucescu a obținut o calificare fără emoții în semifinalele Cupei Greciei. Formația antrenorului român, PAOK, s-a distrat cu rivala Panathinaikos.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei Greciei, trecând în sferturile de finală de Panathinaikos.

Răzvan Lucescu, calificare fără emoții în semifinalele Cupei Greciei

Săptămâna trecută, PAOK s-a impus cu 2-0 în meciul tur al sferturilor, pe teren propriu.

Joi, în retur, pe terenul echipei Panathinaikos, scorul a fost 1-1. Au marcat Cerin ’18 pentru gazde şi Oliveira ’78 (penalti) pentru PAOK. De la PAOK a fost eliminat Thomas, în minutul 90+2.

În semifinale, echipa lui Răzvan Lucescu va întâlni Lamia.

Reclamă
Reclamă

Răzvan Lucescu, despre problema fotbalului românesc

Răzvan Lucescu a identificat problema fotbalului românesc. Antrenorul lui PAOK a analizat situația din Liga 1 și a identificat o problemă importantă.

Fostul selecționer este dezamăgit de situația cluburilor de mare tradiție din România: Dinamo, respectiv Steaua.

Deși este încântat de revenirea entuziasmantă a celor de la Rapid în prima ligă, Răzvan Lucescu deplânge situația celorlalte două cluburi de mare tradiție din București. Tehnicianul consideră că e nevoie de Dinamo în Liga 1, dar și de rezolvarea conflictului dintre FCSB și CSA Steaua.

Reclamă

„Nu foarte atent, dar urmăresc toate rezultatele din Liga 1, urmăresc care e situația. Revenirea Rapidului este un lucru excepțional. Fotbalul românesc are nevoie de Rapid și nu pentru că am jucat sau antrenat acolo. Fotbalul românesc are nevoie și de Dinamo, de Steaua, nu de FCSB.

Steaua a făcut istorie, Steaua a continuat cu Gigi Becali să obțină rezultate și să fie an de an prezentă în grupele Ligii Campionilor sau Cupei UEFA. Avem nevoie de aceste branduri, care atrag, care creează emulație. Fotbalul românesc e mai sărac fără aceste echipe în prim-plan, care să se bată pentru primele poziții”, a declarat Răzvan Lucescu pentru sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:25

Moment amuzant cu Ronaldo. Starului i s-au cerut bani şi o maşină după ce a reuşit o dublă la Mondial!

18:47

Schimbare importantă în CCA! Vine un arbitru cu sute de meciuri în Liga 1

18:37

FotoOFICIAL | Mutare pe axa Genoa – Rapid pentru giuleşteni! Dan Şucu l-a adus de la echipa lui din Serie A

18:16

Julian Alvarez și-a decis viitorul! Cu cine vrea să semneze după ce și-a cerut transferul de la Atletico

18:05

Omul care a blocat Anglia: de la vânzător de pungi și taxator de autobuz la erou în fața lui Kane și Saka

17:55

Suma pe care o va primi Istvan Kovacs după ce a fost delegat la meciul Argentinei de la Mondial!

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat”
Citește și