Răzvan Marin, mesaj de luptă înaintea meciului cu Islanda. "Cu siguranţă vom ieşi învingători". Singurul aspect care îi dă bătăi de cap

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 octombrie 2020, 14:39

Comentarii
Răzvan Marin, mesaj de luptă înaintea meciului cu Islanda. "Cu siguranţă vom ieşi învingători". Singurul aspect care îi dă bătăi de cap

Răzvan Marin este optimist că România o va învinge pe Islanda

"Îmi doresc din tot sufletul să ajut echipa naţională să se califice, mai ales dacă aş şi marca", a transmis mijlocaşul care promite că va da totul la Reykjavik.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Marin, convins că România va câştiga în Islanda

În Islanda se anunţă joi o temperatură maximă 7 grade Celsius. Este de patru ori mai mică decât cea cu care s-a învăţat Răzvan Marin la Cagliari.

"Într-un fel sunt obişnuit din Belgia şi din Olanda pentru că acolo era cam la fel. Te pregăteai să ieşi din casă şi era soare, dar după 10 minute începea ploaia. Deci sunt obişnuit cu astfel de vreme. Într-adevăr, nu e uşor pentru că în Sardinia e destul de cald. Trebuie să mă adaptez, bineînţeles.

Ei au un joc bazat mult pe fizic, dar noi în primul rând trebuie să ne gândim la noi, la ceea ce avem de făcut. Dacă vom respecta ceea ce Mister ne va transmite la antrenamente cu siguranţă vom ieşi învingători", a declarat Răzvan Marin într-un interviu acordat pentru FRF TV.

Marin este mulţumit că duelul cu Islanda nu s-a mai disputat pe 26 martie. La începutul anului era rezervă la Ajax.

Reclamă
Reclamă

"Normal, pentru mine, într-un fel e mai bine acum pentru că am început să joc la Cagliari, am deja trei meciuri toate jucate ca titular. Personal, e mai bine, dar sperăm să fie bine şi pentru echipă", a mai spus mijlocaşul de 24 de ani.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:35

Dinamo, părăsită de fani pe Arena Națională? Câte bilete s-au vândut pentru meciul cu Universitatea Craiova

17:31

VideoGrand Prix, ediţia 40 | Antal Putinică şi Cătălin Ghigea au analizat Marele Premiu al Chinei

17:24

Sidney Crosby a revenit după accidentarea suferită la Jocurile Olimpice! Ovechkin a ajuns la borna 999

17:19

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 19 martie

17:05

Daniel Pancu a spus totul despre Turcia, înaintea barajului cu România: „E o echipă vulnerabilă”

16:50

EXCLUSIVClubul uriaş care şi-a trimis directorul sportiv să-l vadă pe Marius Marin! “Ar fi ideal pentru noi”

1 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 2 Venea gratis la Universitatea Craiova, dar Mihai Rotaru l-a refuzat. Acum Manchester United îl transferă! 3 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important 5 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă. Clubul Rapid a anunţat decesul: “Pierdere dureroasă” 6 Constantin Budescu se întoarce în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și