Real Madrid a făcut profit în pandemie şi a reuşit să-şi reducă datoriile! Strategia câştigătoare pentru Florentino Perez

Publicat: 15 iulie 2021, 9:51

Comentarii
Real Madrid a făcut profit în pandemie şi a reuşit să-şi reducă datoriile! Strategia câştigătoare pentru Florentino Perez

Profimedia

Real Madrid a anunţat, miercuri, că a pierdut, din martie 2020 până în iunie 2021, venituri de 300 de milioane de euro din cauza pandemiei de coronavirus, informează L’Equipe, citat de news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Real Madrid a făcut profit în pandemie

În ciuda acestor probleme, clubul spaniol a înregistrat un profit net de 874.000 de euro, în sezonul 2020-2021. O reducere de 10% a salariilor jucătorilor a permis limitarea pierderilor. În acelaşi timp, Real a reuşit să-şi reducă datoriile.

Clubul a trecut de la o datorie netă de 240 de milioane de euro pentru sezonul 2019-2020 la 46 de milioane pentru sezonul 2020-2021. Clubul prezidat de Florentino Pérez are capitaluri proprii de 534 milioane de euro şi o sumă de 122 milioane de euro în conturi.

În schimb, clubul este implicat într-un scandal de imagine în urma dezvăluirilor făcute de “El Confidencial”. Preşedintele Florentino Perez i-a jignit pe Casillas, Raul, Ronaldo şi Mourinho.

“E nebun. Tipul acesta este un imbecil, un om bolnav. Crezi că tipul acesta este normal, dar nu este normal, altfel nu ar face toate lucrurile pe care le face. Ultimele prostii pe care le-a făcut le-a văzut toată lumea… De ce crezi că face prostia asta?!”, a fost un fragment dintr-un dialog înregistrat în care Perez îl jignea pe Cristiano Ronaldo în 2012, când portughezul juca la Real Madrid.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 30 mart.

Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat

23:37 30 mart.

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

23:32 30 mart.

Care a fost, de fapt, diagnosticul primit de Mircea Lucescu! Dezvăluirea din partea FRF: “Șansă mare”

23:26 30 mart.

De ce Daniel Pancu nu vrea să antreneze echipa naţională. Dezvăluirea lui Florin Prunea: “Niciodată”

22:53 30 mart.

Steaua, la un pas de prima ligă? Ministrul Apărării a făcut anunțul: „Indiferent cine se supără!”

22:40 30 mart.

Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 3 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 4 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 5 “Schimb yala de la uşă”. Mircea Lucescu, dialog incredibil cu soţia Neli, pe patul de spital: “FRF l-a disperat” 6 Mircea Lucescu, director tehnic la o echipă din fotbalul românesc? Anunţul făcut de un oficial FRF
Citește și