“Remontada” în Atletico Madrid – Valencia 3-2! Edin Dzeko, erou în Inter – Venezia 2-1. Erling Haaland a lovit în Hoffenheim – Dortmund 2-3. Final nebun în Manchester United – West Ham 1-0. Rezultatele zilei sunt AICI

Basaksehir – Goztepe 1-2

Update: Fluier final în Atletico Madrid – Valencia 3-2. Oaspeții au condus prin reușitele lui Musah și Duro, dar echipa lui Diego Simeone a întors rezultatul în repriza secundă. Cunha a redus din diferentă, Correa a egalat în minutul 90+1, iar Hermoso a adus victoria în minutul 90+3.

Update: Inter Milano, la care este legitimat Ionuţ Radu, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, Venezia, în Serie A.

Venezia a condus cu 1-0, prin golul marcat de Henry, în minutul 19. Campioana Italiei a înscris prin Barella ’40 şi Dzeko ’90.

Inter este lider în clasament, cu 53 de puncte, în timp ce Venezia este pe 17,  cu 18 puncte. Poziţiile a doua şi a treia sunt ocupate de AC Milan – 48 de puncte şi Napoli – 46 de puncte.

Update: Manchester City a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu Southampton. Gazdele au deschis scorul în minutul 7, prin Walker-Peters. Pentru Manchester City a egalat Laporte, în minutul 65.

Manchester City este lider în clasament, cu 57 de puncte, în timp ce Southampton este pe 12, cu 25 de puncte. Poziţiile a doua şi a treia sunt ocupate de Liverpool – 45 de puncte şi Chelsea – 44 de puncte.

Update: Manchester United – West Ham 1-0. ”Diavolii roșii” au obținut victoria la ultima fază a meciului, după reușita lui Marcus Rashford. Atacantul a marcat din pasa lui Cavani.

În urma acestui rezultat, Manchester United a urcat pe locul 4 în Premier League, iar West Ham a coborat o poziție, pe locul 5.

Update 18.30: După reușita lui Haaland, Kramaric a restabilit egalitatea pe finalul primei reprize. În repriza secundă, Reus i-a adus pe oaspeți în avantaj, iar autogolul lui Raum a majorat avantajul lui Dortmund. Rutter a marcat și el, însă nu a fost suficient.

În urma acestui succes, Dortmund se află pe locul 2 în Bundesliga, cu 43 de puncte, la 3 în spatele liderului Bayern.

Update 16.36: Hoffenheim – Dortmund 0-1. GOOOL Erling Haaland! Superstarul norvegian a deschis scorul din pasa lui Malen.

Update 14.15: Final de meci! Malatyaspor – Besiktas 1-1! Echipa lui Marius Șumudică rămâne pe ultimul loc în Turcia. Sunt opt puncte între Malatyaspor și primul loc deasupra liniei retrogradării.

Update 14.10: Malatyaspor – Besiktas 1-1! Buyuk a egalat pentru echipa lui Marius Șumudică, din penalty, în minutul 84.

Update 13.40: Malatyaspor – Besiktas 0-1! Brazilianul Alex Teixeira a marcat pentru oaspeți, în minutul 61.

Update 12:30: A început meciul dintre Yeni Malatyaspor și Besiktas! Marius Șumudică a trimis în teren următoarea formulă:

Cine va golgheterul Ligii 1?

10:34 Formula 1™ pregăteşte o schimbare majoră! Planul pus la cale pentru a răsplăti mai mulţi piloţi în „Marele Circ” 10:09 Veste tristă în fotbalul românesc! A murit fostul finanţator al unei echipe de tradiţie! S-a duelat cu Becali, Copos şi Borcea! 9:58 Vinicius a râs de Barcelona, după victoria din El Clasico! Cum au răspuns fanii catalanilor 9:52 Veste excelentă pentru FCSB! Doi jucători ai „roş-albaştrilor” revin în lotul echipei antrenate de Elias Charalambous 9:31 Carlo Ancelotti a spus totul despre victoria uriaşă a lui Real Madrid cu FC Barcelona: „Aşa am reuşit să câştigăm” 8:59 Sorana Cîrstea a coborât în clasamentul WTA! Ascensiune impresionantă pentru Gabriela Ruse! Pe ce locuri se află Simona Halep 8:37 Xavi a dat de pământ cu La Liga după El Clasico! Antrenorul Barcelonei, un car de nervi: „E o ruşine! Nu vreau să tac” 8:28 Un jucător important de la FCSB e pe picior de plecare! Gigi Becali: „Îl las liber” 21
23:57
Imaginile care au stârnit controverse uriaşe în Real Madrid – Barcelona. Lamine Yamal şi „golul fantomă” care nu s-a validat
21
23:50
VIDEOSporting – Guimaraes 3-0 a fost exclusiv în AntenaPLAY. Gyokeres, dublă de senzaţie. Porto, victorie muncită la Casa Pia