România U21 – Ungaria U21 2-1 | Andrei Vlad, paradă cât o victorie! Portarul lui FCSB a apărat excelent în prelungiri

De Antena Sport
Publicat: 27.03.2021, 18:21

România U21 a învins Ungaria U21 cu 2-1 în al doilea meci de la Campionatul European de tineret. Andrei Vlad a apărat excelent în minutul 94.

Andrei Vlad

captură TVR

România U21 a câştigat cu 2-1 thriller-ul cu Ungaria U21, dar era să scape cele trei puncte printre degete în minutele de prelungire.

România U21 – Ungaria U21 2-1 | Andrei Vlad, salvator în minutul 94

Gazdele turneului final ne-au condus în 10 jucători. Apoi, Măţan şi Paşcanu i-au adus pe tricolori în avantaj, în minutele 69 şi 87.

Finalul a fost însă uluitor. Ungaria putea marca din nou. Vlad s-a opus excelent golului de 2-2, în minutul 94.

România U21 – Ungaria U21 2-1 | Arbitraj de coşmar

Tricolorii au avut parte de un arbitraj de coşmar din partea belgianului Lawrence Visser. Acesta l-a eliminat pe Adrian Szoke înainte de pauză, pentru al doilea cartonaş galben. Visser a şocat însă în repriza secundă.

El nu a acordat un penalty clar pentru România. Boboc a fost faultat în careu. Tricolorii au protestat vehement. Arbitrul a ascultat ce i-a spus unul dintre asistenţi, apoi a dictat reluarea jocului cu o repunere din colţul careului mic pentru maghiari. La Euro, nu este VAR.

România U21 este sigură că va fi liderul grupei cel puţin până la miezul nopţii, când se termină Germania U21 – Olanda U21. Peste trei zile, micii tricolori îi vor înfrunta pe nemţi în ultimul meci al grupei. Căpitanul Marius Marin nu va putea fi pe teren. Acesta va fi suspendat pentru un cartonaş galben primit în debutul meciului cu Ungaria.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Helmut Duckadam speră ca Andrei Vlad să nu apere cu Dinamo
Fotbal intern • 11 sept., 14:05
FCSB – Dinamo | Edi Iordănescu, răspuns categoric după ce Duckadam i-a cerut să îl lase pe bancă pe Andrei Vlad. „Eu fac echipa! Ţin cont de toată lumea, dar fac ceea ce cred eu!”
Florin Bratu, desfiinţat înaintea amicalului cu Georgia U21
Echipa naţională • 7 sept., 23:36
România U21 – Georgia U21 1-1 | Florin Bratu, răspuns dur după ce a fost făcut praf. „Aici eu decid!”. De ce nu l-a titularizat pe Radu Drăguşin
Florin Bratu, selecţionerul României U21
Echipa naţională • 7 sept., 22:50
România U21 – Georgia U21 1-1. Florin Bratu, debut cu stângul pe banca naţionalei de tineret!
Ultimul interviu al lui Petrică Cercel. Era înconjurat de toată familia și a zâmbit încontinuu
1
Foto Dezvăluiri răvăşitoare în documentarul despre Michael Schumacher, care tocmai a fost lansat. Soţia lui a început să plângă. Imagini unice
16
sept.
23:40
Jablonec – CFR Cluj 1-0. Meci de coșmar în Cehia! Dan Petrescu, a doua înfrângere la rând de la revenirea în Gruia. Campioana României, ultima în grupa de Conference League
16
sept.
23:31
Jablonec – CFR Cluj | Cristi Bălgrădean și Camora au „îngropat-o” pe campioana României! Gafe de curtea școlii ale oamenilor lui Dan Petrescu. „Ce ai făcut?”
16
sept.
22:48
Nicolae Badea a dat răspunsul cu privire la revenirea lui Mircea Rednic la Dinamo: „Dacă ne întâlnim, nu înseamnă că punem ceva la cale!” Ce a spus Iuliu Mureşan
16
sept.
22:11
Dinamo – Kielce 32-29. Victorie uriaşă pentru „dulăi” în grupele Ligii Campionilor. Pascual a câştigat duelul cu Dujshebaev
16
sept.
21:28
VIDEOAlexandru Mitriță, primul gol la PAOK Salonic! Echipa lui Răzvan Lucescu s-a distrat în Gibraltar
16
sept.
21:06
VideoScene uluitoare în Cehia! Jucătorii de la CFR Cluj şi staff-ul condus de Dan Petrescu au putut intra pe stadion doar după ce au prezentat paşaportul Covid. Control la sânge făcut de cehi
16
sept.
20:30
UPDATEOlimpiu Moruțan, aproape de un super-gol în Galatasaray – Lazio! Voleul său a zguduit bara transversală. Reacţie ireală: s-a luat singur la palme. Portarul lui Lazio s-a făcut de râs din cauza românului