România U21 – Ungaria U21 2-1 | Andrei Vlad, paradă cât o victorie! Portarul lui FCSB a apărat excelent în prelungiri

Antena Sport Publicat: 27 martie 2021, 18:21

captură TVR

Andrei Vlad a respins excelent în minutul 94 al meciului România U21-Ungaria U21 2-1

România U21 a câştigat cu 2-1 thriller-ul cu Ungaria U21, dar era să scape cele trei puncte printre degete în minutele de prelungire.

România U21 – Ungaria U21 2-1 | Andrei Vlad, salvator în minutul 94

Gazdele turneului final ne-au condus în 10 jucători. Apoi, Măţan şi Paşcanu i-au adus pe tricolori în avantaj, în minutele 69 şi 87.

Finalul a fost însă uluitor. Ungaria putea marca din nou. Vlad s-a opus excelent golului de 2-2, în minutul 94.

România U21 – Ungaria U21 2-1 | Arbitraj de coşmar

Tricolorii au avut parte de un arbitraj de coşmar din partea belgianului Lawrence Visser. Acesta l-a eliminat pe Adrian Szoke înainte de pauză, pentru al doilea cartonaş galben. Visser a şocat însă în repriza secundă.

El nu a acordat un penalty clar pentru România. Boboc a fost faultat în careu. Tricolorii au protestat vehement. Arbitrul a ascultat ce i-a spus unul dintre asistenţi, apoi a dictat reluarea jocului cu o repunere din colţul careului mic pentru maghiari. La Euro, nu este VAR.

România U21 este sigură că va fi liderul grupei cel puţin până la miezul nopţii, când se termină Germania U21 – Olanda U21. Peste trei zile, micii tricolori îi vor înfrunta pe nemţi în ultimul meci al grupei. Căpitanul Marius Marin nu va putea fi pe teren. Acesta va fi suspendat pentru un cartonaş galben primit în debutul meciului cu Ungaria.

13:50 LIVE VIDEOYokohama – Ulsan e ACUM în AntenaPLAY! Al-Ain, prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 13:41 Pompiliu Popescu îi dă o veste teribilă lui Olimpiu Moruţan: „Puţini au mai revenit la un nivel bun după o astfel de accidentare” 12:53 „Va juca în Liga Campionilor” Anunţul lui Gigi Becali despre jucătorul care îl va costa aproape 500.000 de euro! 12:05 Foto„Am o tăietură de cinci centimetri, plus gaură în cap!” Primele declaraţii ale lui Romario Benzar, după ce a ajuns la spital! 12:01 Schimbare majoră în Formula 1, din 2025! 11:49 Mesajul lui Edi Iordănescu după accidentarea teribilă a lui Olimpiu Moruţan, înainte de EURO 2024: „Toţi alături de tine, Oli” 11:40 Mesajul pe care i l-a transmis Dennis Man lui Olimpiu Moruţan, după ce acesta s-a accidentat grav şi ratează EURO 2024! 11:18 Cu ce a ajuns să se ocupe Hakan Şukur în exil, în SUA, şi cum arată acum: „Erdogan mi-a luat tot” 11:15 AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi a fost invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român 10:49 Sepsi – FCSB LIVE TEXT (21:45). Echipa lui Charalambous poate câştiga titlul în această etapă! Echipele probabile Vezi toate știrile