România U21 – Ungaria U21 | Lovitură pentru Mutu! Căpitanul Marius Marin va rata meciul cu Germania

De Antena Sport
Publicat: 27 martie 2021, 16:33

Marius Marin va rata meciul decisiv al României U21 la Campionatul European. El a primit cartonaş galben cu Ungaria.

Marius Marin, România U21

profimediaimages

UPDATE: Jucătorul implicat în altercaţia cu Marius Marin, Adrian Szoke, a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat în minutul 43.

Ştirea iniţială

Marius Marin, căpitanul României U21, nu va putea fi pe teren la meciul cu Germania U21, ultimul din grupa de la Euro, care va avea loc pe 30 martie, de la 19:00.

Marius Marin va fi suspendat în România U21 – Germania U21

Marius Marin a fost implicat într-o fază încinsă în careul României, în minutul 6. El l-a ţinut cu braţul de gât pe unul dintre jucătorii Ungariei U21, Adrian Szoke, în careu. Acesta a ripostat şi l-a lovit cu cotul pe Marin, care a căzut pe gazon şi a început să se vaite.

Arbitrul a decis să îi avertizeze pe cei doi. Ambii mai aveau câte un cartonaş galben din meciul de debut de la Euro.

Marius Marin a fost printre cei mai buni jucători ai României U21 în meciul cu Olanda U21, terminat la egalitate, 1-1.

Gigi Becali îl doreşte pe Marius Marin

Marius Marin este una dintre ţintele FCSB. Gigi Becali s-a interesat de el încă din campania de calificare pentru turneul final, potrivit sport.ro.

Marius Marin a plecat din România în 2016, la numai 18 ani. Format la Timișoara, Marin a ajuns la juniorii lui Sassuolo. N-a reușit să se impună pe Mapei Stadium, fiind împrumutat de mai multe ori în ligile inferioare din Italia.

Discursul de lider al lui Marius Marin

În prezent, Marius Marin evoluează pentru Pisa, în Serie B. El are 22 de ani și valorează 1 milion de euro, potrivit Transfermarkt. La selecționata U21, Marin are 6 prezențe.

Marin a preluat rolul de lider din vestiar de la Ionuţ Radu şi a ţinut un discurs emoţionant înaintea meciului cu Olanda.

"Astăzi începe drumul nostru. Vreau să văd câini pe teren, CÂINI! Să-i ţinem în pressing din primul minut până în minutul 90. Avem 90 de minute, băieţi, gândiţi-vă că este primul şi ultimul vostru meci. Poate să schimbe viaţa fiecărui dintre noi de aici. Gândiţi-vă doar la chestia asta. O ţară întreagă se uită la noi! Hai, România!", le-a strigat Marius Marin coechipierilor lui.

16:33 Gigi Becali, avertisment pentru Vasile Dîncu: „Își pun ambiția cu mine? Îl credeam băiat deștept!” 16:23 Ciprian Tătăruşanu, crucial pentru AC Milan în sezonul în care a câştigat titlul. Analiza celor de la Gazzetta dello Sport 16:02 Adrian Mititelu va fi eliberat din închisoare. Anunţul făcut de fiul patronului de la FC U Craiova 1948: „Victorie!” 15:50 Simona Halep – Qinwen Zheng 6-2, 2-1 LIVE TEXT, în turul 2 de la Roland Garros 2022. Campioana noastră luptă pentru calificarea în turul 3! 15:38 FotoCum arată femeia care l-a dat peste cap pe fiul lui Cristi Borcea. Apariţie răvăşitoare a iubitei lui Patrick Borcea 15:14 Irina Begu, în turul 3 la Roland Garros 2022! Va întâlni jucătoarea care a reuşit marea surpriză cu Karolina Pliskova 14:50 Cristi Chivu l-a felicitat pe Jose Mourinho pentru câştigarea Conference League: „Transformă jucătorii buni în fenomene!” 14:35 Jurgen Klopp a primit veşti uriaşe înainte de finala Champions League! Van Dijk şi Thiago, recuperaţi la timp pentru partida cu Real Madrid 14:21 VIDEOIrina Begu a scăpat de descalificare la Roland Garros 2022. Moment tensionat în meciul cu Ekaterina Alexandrova 13:49 Zlatan Ibrahimovic s-a operat! Prin ce a trecut pentru a o face pe AC Milan campioană. Declaraţii emoţionante: „N-am suferit niciodată atât!”

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

George Pușcaș, într-un meci de Serie B pentru Pisa
Fotbal • 7 mai, 9:40
George Pușcaș, un nou gol pentru Pisa! Românul și-a calificat echipa în play-off-ul de promovare în Serie A. Hai, România! În fiecare zi
George Pușcaș, Pisa
Fotbal • 18 apr., 19:30
George Pușcaș e pe val în Italia! Atacantul român a reuşit o dublă de senzaţie pentru Pisa