Scene șocante la Berna! Debeljuh a fost dus de urgență la spital. Edi Iordănescu: ”Are comoție, nu știe unde este”

De Antena Sport
Publicat: 11 decembrie 2020, 5:20

Gabriel Debeljuh, autorul golului campioanei la Berna, a ajuns la spital după partida cu Young Boys. Informația a fost confirmată de Edi Iordănescu, antrenorul celor de la CFR Cluj.

Gabriel Debeljuh a ajuns la spital

Debeljuh a marcat în minutul 84 golul care a aprins speranța în tabăra CFR-ului. Totul s-a terminat prost atât pentru echipă, cât și pentru autorul golului. Debeljuh a ajuns la spital.

”Are comoție. Nu-și aduce aminte nimic, nu știe unde este!", a spus Edi Iordănescu pentru Fanatik. Mai mult, sursa citată susține că în momentul în care a fost întrebat de antrenorul CFR-ului, Debeljuh a răspuns că acesta este Dan Petrescu.

CFR Cluj a încheiat grupa A din Europa League pe poziţia a treia. A acumulat 5 puncte şi a ratat şansa de a da un adevărat tun financiar. Dacă s-ar fi calificat în 16-imi, în conturile clubului ar fi mai intrat aproximativ 2 milioane de euro!

CFR Cluj a ratat dramatic calificarea

CFR Cluj a fost învinsă de Young Boys, scor 1-2, şi a ratat calificarea în 16-imile Europa League. Ardelenii au deschis scorul cu 6 minute înainte de final, dar au primit două goluri în prelungiri. Penalty-ul acordat de Benoit Bastien, la intervenţia lui Cristi Bălgrădean, a fost contestat în termeni duri de campionii României.

"Am fost cu calificarea pe masă. Doar o nedreptate extrem de mare a făcut ca CFR Cluj să nu meargă mai departe în primăvara europeană. Din păcate a venit acest moment gestionat din punctul meu de vedere extrem de neinspirat de arbitru şi această nedreptate ca CFR să iasă din competiţie.

Nu ştiu ce explicaţii poate să aibă brigada de arbitri, am văzut că nici echipa gazdă nu a solicitat nimic la acea fază. Efectiv numai brigada a văzut acea lovitură care consider că nu a fost. Recunosc că îmi fuge mintea şi la scandalul care a ieşit acum câteva zile cu brigada din România şi aş vrea să cred că nu a avut nicio legătură cu ce s-a întâmplat în această seară (n.r. – joi seară)", a declarat Edi Iordănescu la conferinţa de presă.

Mihai Petre, la AS.ro LIVE

Cornel Dinu, legendă Dinamo
Fotbal intern • 19 ian., 18:44
”Ce a găsit Cristi Balaj l-a speriat pur și simplu!” Fosta conducere de la CFR Cluj, făcută praf de Cornel Dinu: ”Are mari probleme financiare! Contracte neconforme cu valoarea jucătorilor!”
Dan Petrescu
Fotbal intern • 18 ian., 17:56
CFR Cluj, un nou transfer înaintea derby-ului cu FCSB. Dan Petrescu a adus 4 jucători noi la echipă în această iarnă
Gigi Becali a făcut o ofertă oficială pentru David Miculescu
Fotbal intern • 17 ian., 18:12
FCSB – CFR Cluj | Mihai Stoica, discurs genial înainte de derby: „La mâna altora nu suntem pentru că CFR-ul bate pe toată lumea!”
9:46 Australian Open 2022 | Simona Halep, favorită la semifinale! A rămas cel mai bun cap de serie de pe sfertul ei! Trei favorite, OUT 9:42 EXCLUSIVGigi Becali s-a decis cum va arăta atacul FCSB! A lămurit situația lui Claudiu Keșeru. Primul 11 pentru derby-ul cu CFR Cluj 9:31 ”Mă așteptam să nu mă îmbrătișeze!” Ralf Rangnick i-a dat replica lui Cristiano Ronaldo, după ce superstarul lusitan și-a ieșit din minți: ”Vei înțelege când vei fi antrenor!” 9:02 Australian Open 2022 | Reacția Soranei Cîrstea după calificarea în turul 3. Ce spune de meciul de foc pentru optimile de la AO 8:55 Scandalul continuă! Novak Djokovic vrea să dea în judecată Guvernul Australiei. Liderul ATP cere dublul premiului de la Australian Open pentru ”rele tratamente” 8:53 AS.ro LIVE | Virgil Tudose a fost invitatul lui Cătălin Oprișan! Singurul Grand Master din România la table face dezvăluiri de senzaţie 8:23 Australian Open 2022 | Surprize uriașe la Melbourne! Simona Halep a scăpat de două adversare de top și are drum liber spre semifinale 7:59 Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea – Karolina Kucova 6-2, 6-4. „Sori” s-a calificat în turul 3, după o nouă victorie entuziasmantă. Adversară de top în runda următoare. Begu, eliminată 1:18 Final HALUCINANT în Leicester – Tottenham. În minutul 90+4, gazdele conduceau cu 2-1. Ce a urmat e ireal 0:29 VIDEOCristiano Ronaldo, un car de nervi! Schimbat de Ralf Rangnick în Brentford – Manchester United 1-3, superstarul lusitan a răbufnit: ”De ce eu?”