Sergio Ramos s-a înţeles cu PSG şi va deveni jucătorul vicecampioanei Franţei. Spaniolul va juca la Paris până la 37 de ani.
Sergio Ramos a ajuns la un acord cu PSG
Ramos urmează să facă vizita medicală în următoarele zile, scrie RMC. Fratele acestuia se află în Paris, unde pune la punct ultimele detalii contractuale. Nasser Al-Khelaifi, şeicul lui PSG, nu s-a uitat la bani şi i-a făcut lui Ramos o ofertă ideală: contract pe două sezoane şi o remuneraţie pe măsură.
Patru trofee Champions League şi cinci titluri în La Liga a cucerit fundaşul în cei 16 ani petrecuţi la Real Madrid. Căpitanul „galacticilor” a jucat 671 de meciuri la madrileni, pentru care a înscris 101 goluri şi a oferit 40 de pase decisive.
Sergio Ramos has agreed terms with PSG on a two-year deal, with a medical expected in the next few days reports @mohamedbouhafsi 🤝 pic.twitter.com/72MEojkSgE
— B/R Football (@brfootball) July 1, 2021
Sergio Ramos, cu ochii în lacrimi la despărţirea de Real Madrid: „Unul dintre cele mai dificile momente din viaţa mea!”
Sergio Ramos a avut un discurs emoţionant la conferinţa de presă în care s-a despărţit de Real Madrid. Ramos le-a promis fanilor celor de la Real Madrid că va reveni într-o zi la clubul pentru care a jucat 16 ani.
„A venit acest moment, unul dintre cele mai dificile din viaţa mea. O etapă unică din viața mea se închide. Nimic nu va fi ca ceea ce am trăit aici. Vreau să arăt în continuare cel mai bun nivel al meu și să adaug un alt titlu la palmares. Mulțumesc mult tuturor. Ne vedem mai târziu, pentru că mai devreme sau mai târziu mă voi întoarce„, a spus Sergio Ramos.
- Sergio Ramos are 35 de ani
- El a jucat din 2005 la Real Madrid
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Pep Guardiola le arată uşa jucătorilor nemulţumiţi de la Manchester City: “Dacă nu e fericit, trebuie să plece”
- Continuă scandalul, la o zi după infarctul lui Mircea Lucescu. Revolte în faţa Spitalului Universitar
- “Are o boală!” Valeriu Iftime continuă ironiile, după ce a învins FCSB: “A fost ca Prefab Modelul”
- Leo Grozavu, surprins după ce s-a uitat la Botoşani – FCSB 3-2: “Nu mă aşteptam la aşa ceva”
- Ilie Dumitrescu a văzut ce se întâmplă la Rapid şi a reacţionat: “Un mare plus”

































