Angel Di Maria va semna cu Juventus! “Acordul este total”

Dan Roșu Publicat: 17 mai 2022, 12:39

Comentarii
Angel Di Maria va semna cu Juventus! Acordul este total

Angel Di Maria, în timpul unui meci de-al lui PSG / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Angel Di Maria va semna cu Juventus. Anunţul a fost făcut de jurnalistul Hadrien Grenier, care susţine că argentinianul va juca sâmbătă ultimul meci pentru PSG, pe teren propriu, cu Metz.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sud-americanul de 34 de ani va semna un contract valabil pe un an, cu opţiune de prelungire pe încă un sezon. Acordul este total, conform lui Grenier. Di Maria îi va lua locul lui Paulo Dybala, care s-a despărţit în lacrimi de bianconeri.

Angel Di Maria va semna cu Juventus

Angel Di Maria mai avea contract cu PSG până la finalul sezonului, astfel că va ajunge gratis la Juventus. Fostul jucător al lui Real Madrid e cotat la 15 milioane de euro şi, în acest sezon, a marcat 4 goluri în cele 30 de meciuri adunate pentru PSG.

Di Maria nu a mai prins echipa constant după venirea lui Lionel Messi, care, în meciurile importante a jucat alături de Kylian Mbappe şi Neymar. Di Maria a reuşit şi opt pase decisive în cele 1839 de minute disputate în această stagiune.

Angel Di Maria pleacă de la PSG, la 7 ani după venirea pe Parc des Princes, de la Manchester United. Campioana din Hexagon plătea în 2015 63 de milioane de euro pentru aducerea lui.

Reclamă
Reclamă

Paulo Dybala pleacă de la Juventus

Paulo Dybala a plâns în hohote la despărțirea de Juventus. Atacantul de 28 de ani a clacat la finalul partidei cu Lazio și a plâns ca un copil în momentul în care a fost aplaudat în picioare de fanii bianconerilor.

La Joya nu a ajuns la un acord cu Juventus pentru prelungirea contractului și pleacă în această vară după 7 ani, fiind aplaudat pe teren de toți jucătorii ”Bătrânei Doamne”.

Dybala a fost dus în fața peluzei de Bonucci și și-a pus tricoul pe față pentru a încerca să își controleze emoțiile. Decarul lui Juve a fost și căpitan pentru o oră la ultima partidă în tricoul bianconerilor.

Reclamă

Dybala a câştigat 5 titluri cu Juventus

Paulo Dybala pleacă de la Juventus după 7 ani, în care a câștigat cinci titluri în Serie A, patru Cupe ale Italiei și trei Supercupe ale Italiei. La Joya a jucat și o finală UEFA Champions League, pierdută în fața lui Real Madrid (2017).

Paulo Dybala a fost adus în 2015 de la Palermo, în schimbul a 41 de milioane de euro. A adunat 292 de meciuri, în care a marcat 115 goluri și a oferit și 46 de assisturi. El a intrat în topul celor mai buni 10 marcatori din istoria piemontezilor.

Juventus a remizat incredibil cu Lazio, scor 2-2, în penultima etapă din campionatul Italiei. Dusan Vlahovic a deschis scorul în minutul 10, din pasa lui Alvaro Morata. Şi atacantul spaniol şi-a trecut numele pe tabelă, în minutul 36. Alex Sandro a fost autorul unui autogol în startul reprizei secunde (51). Românul Ştefan Radu şi-a făcut apariţia pe teren în minutul 84. La ultima fază, în minutul 90+6, Milinkovic-Savic a restabilit egalitatea.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:11

Franța – Senegal LIVE VIDEO (22:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Mbappe&Co., meci tare pe stadionul finalei WC26

10:56

Fotbalistul de 25.000.000 de euro al lui Gigi Becali e acum liber de contract. “Este adevărat!”

10:48

Dinamo a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai buni jucători: “Colaborarea a ajuns la final”

10:34

Scene uluitoare! Iranienii și-au huiduit propriul imn la Cupa Mondială + Ce steag au afișat

10:22

“Mulțumim, Dennis Politic!” I-a fost anunţată plecarea. Ce se întâmplă cu atacantul FCSB-ului

10:08

Tragere la sorţi turul 1 preliminar Europa League. Universitatea Cluj îşi află astăzi adversarul (ora 18:00)

1 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 2 Zeljko Kopic, “la pachet” cu Florentin Petre. Cei doi vor face echipă: “Am vorbit” 3 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța 4 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul 5 Denis Alibec şi-a dat acordul şi semnează. Întâlnire cu conducerea şi antrenorul clubului 6 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali!
Citește și