Închide meniul
EXCLUSIV

Anunţ de ultim moment despre viitorul lui Radu Drăguşin

Dan Roșu Publicat: 5 iulie 2023, 13:02

Comentarii
Anunţ de ultim moment despre viitorul lui Radu Drăguşin

Radu Drăguşin, în timpul unui meci / Profimedia Images

Florin Manea a făcut un anunţ de ultim moment despre viitorul lui Radu Drăguşin. Fundaşul cotat la 8 milioane de euro a fost om de bază la Genoa, în Serie B, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Manea susţine că nu există nicio ofertă oficială pe numele internaţionalului român. Genoa l-a achiziţionat pe Drăguşin de la Juventus, pentru 5.5 milioane de euro şi sunt şanse mari ca el să joace în Serie A, pentru grifoni, în stagiunea viitoare.

Anunţ de ultim moment despre viitorul lui Radu Drăguşin

“Nu există nicio ofertă oficială pe numele lui Radu Drăguşin. Nu ne aflăm î discuţii cu nimeni. În momentul acesta, Drăguşin rămâne jucătorul lui Genoa”, a spus Florin Manea, pentru Antena Sport.

Asta în situaţia în care presa din Italia a vorbit în ultima perioadă despre posibilitatea ca jucătorul de 21 de ani să ajungă la Milan sau la Napoli. Manea a dezminţit însă informaţiile.

Cota lui Radu Drăguşin a explodat

Cota lui Radu Drăgușin a explodat după un sezon spectaculos în care a ajutat-o pe Genoa să revină în Serie A și în care a fost selecționat și la naționala României.

Reclamă
Reclamă

Astfel, conform transfermarkt.de, cota lui Drăgușin a crescut de la 5 milioane de euro, la 8 milioane de euro, în ultimele trei luni. Este cea mai mare cotă a carierei fundașului care a strălucit în Serie B, competiție transmisă exclusiv în AntenaPLAY.

Drăgușin a ajuns astfel cel mai bine cotat jucător român, la egalitate cu Răzvan Marin. Podiumul e completat de Nicolae Stanciu, care are o cotă de piață de 5.5 milioane de euro.

Pariul nebun făcut de Florin Manea

„Că va fi anul ăsta sau că va fi anul viitor, eu fac o previziune că va juca în TOP 5 în Anglia. A fost o ofertă, să zicem, nu pot să dau nume, undeva la 20-25 de milioane de euro şi a fost refuzată. Eu cred că va fi transferul cel mai mare din istoria României.

Reclamă

Radu, dacă va rămâne în Serie A un an, se poate transfera cu o sumă de peste 40 de milioane de euro. El este jucătorul lui Genoa, care a avut o clauză obligatorie de 5.500.000 de a-l cumpăra, plus nişte bonusuri, undeva la 6.800.000.

Mai are contract încă 3 ani cu Genoa. Nu mai sunt şanse să revină la Juventus. Trebuie să îl cumpere de la Genoa, să vrem şi noi să revină, dar nu cred că e plauzibil„, a spus Florin Manea în exclusivitate la AS.ro LIVE, în această primăvară.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 4 dec.
Tragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026, în direct pe Antena 1 și live în AntenaPLAY (19:00). Toate detaliile
23:37 4 dec.
Eugen Neagoe, savuros după ce echipa sa a primit 4 de la Craiova: „Nu pot să mă duc să sar eu la cap”
23:26 4 dec.
Filipe Coelho, după ce Universitatea Craiova a dat recital în Cupă: „Câteodată e mai bine să fii jucător”
23:21 4 dec.
Jucătorii Craiovei, verdict după venirea lui Filipe Coelho: „Ne acomodăm destul de repede”
23:02 4 dec.
Neluțu Varga, replică fără menajamente după discursul dur al lui Louis Munteanu: „În locul lui aș tăcea”
22:55 4 dec.
Petrolul – Universitatea Craiova 0-4, în Cupa României. Oltenii au defilat pe ”Ilie Oană”
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 4 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi” 5 EXCLUSIVOvidiu Mihăilă, mesaj tranşant după gestul incredibil făcut de Bazaliu: “Dacă mai vrea să facă parte din lot…” 6 Gigi Becali vrea să-l dea afară, însă jucătorul refuză să plece de la FCSB. Suma care ar trebui să-i fie plătită
Citește și