Dennis Man, pe lista unui club din Serie A cu 7 titluri în Italia

Publicat: 6 aprilie 2025, 15:15

Comentarii
Dennis Man, pe lista unui club din Serie A cu 7 titluri în Italia

Dennis Man, în timpul meciului Parma - Inter 2-2 - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dennis Man a fost criticat de italieni după ultimul meci disputat de Parma, 2-2 cu Inter, dar primeşte şi veşti bune. Internaţionalul român este pe lista unui club de Serie A, care îşi propune o reconstrucţie care să-l aducă în Europa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform La Stampa, citată de parmalive.com, Dennis Man şi Enrico Delprato, jucătorii Parmei, se numără pe lista de 7 jucători cu care Torino vrea să atace următorul sezon din Serie A.

Dennis Man, dorit de Torino

Torino e o echipă obişnuită cu mijlocul clasamentului din Italia, în ultimii ani. Totuşi, taurii şi-au trecut în palmares şapte titluri de campioni ai Italiei, ultimul venind în sezonul 1975-1976.

Atacantul de 26 de ani are o scădere a randamentului, după ce în prima parte a sezonului şi-a trecut în cont 4 goluri şi 5 pase decisive, în Serie A. Cota lui a scăzut însă de la 17 milioane de euro, la 12.5 milioane de euro. Man nu a mai marcat de pe 1 decembrie, de la un meci cu Lazio (3-1).

Dennis Man, înlocuit la pauză în Parma – Inter 2-2

Dennis Man a rezistat doar o repriză în meciul dintre Parma şi Inter. Cristi Chivu l-a scos la pauză pe internaţionalul român, nefiind deloc mulţumit de evoluţia acestuia. Tricolorul a avut şansa egalării, la 1-0 pentru Inter, dar nu a reuşit să marcheze.

Reclamă
Reclamă

Dennis Man a fost criticat şi de către italieni. A primit cea mai mică notă dintre jucătorii Parmei, după primele 45 de minute ale jocului de pe Ennio Tardini.

Cristi Chivu a mizat pe Dennis Man ca titular în meciul cu Inter. Tricolorul chiar putea să înscrie, dar nu l-a putut învinge pe Sommer, în minutul 20. La pauză, Cristi Chivu a făcut 3 schimbări. I-a scos pe Man, Hernani și pe Pontus Almqvist. I-a înlocuit cu Adrian Bernabe, Mateo Pellegrino și Giovanni Leoni. Primul a dat şi startul revenirii celor de la Parma, cu golul său din minutul 60.

În schimb, Dennis Man a primit cea mai proastă notă de la Parma, 6.2, după primele 45 de minute, conform portalulului SofaScore. Tricolorul a atins mingea doar de 11 ori și a trimis doar nouă pase, dintre care patru au fost greșite. Man a fost implicat într-un singur duel, acela pierdut. Mai mult, a irosit posesia în cinci rânduri.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:16

Argentina, solicitare către FIFA înaintea Cupei Mondiale! Se cere anularea suspendării unei vedete

14:58

CFR Cluj – Universitatea Craiova, 21:00, LIVE TEXT. Meci crucial în lupta pentru titlu

14:37

FRF a anunţat o nouă schimbare! Când va avea loc duelul decisiv pentru Conference League

14:36

Răsturnare de situaţie în privinţa plecării lui Daniel Pancu la Rapid! Anunţul lui Neluţu Varga

14:19

„Nu-mi amintesc nimic!” Sfertul de la Cupa Mondială cu 12 goluri, în care portarii au făcut insolație

14:08

România – Franţa, 19:00, LIVE VIDEO. Tricolorele luptă pentru medalie la Campionatul Mondial!

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 4 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 5 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 6 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni
Citește și