Închide meniul

Genoa s-a salvat, matematic, de la retrogradare! Echipa lui Dan Șucu va juca în Serie A și în sezonul viitor

Alex Ioniță Publicat: 27 aprilie 2025, 18:23

Comentarii
Genoa s-a salvat, matematic, de la retrogradare! Echipa lui Dan Șucu va juca în Serie A și în sezonul viitor

Profimedia

Dan Șucu a primit o veste uriașă! Echipa sa, Genoa, este sigură de prezența în Serie A și în sezonul viitor! „Grifonii” au scăpat de emoțiile cu privire la o posibilă retrogradare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa antrenată de Patrick Vieira și-a asigurat locul în sezonul viitor de Serie A chiar dacă a fost învinsă în etapa cu numărul 34. „Grifonii” lui Dan Șucu au pierdut duelul din deplasare, cu Como, scor 0-1.

Genoa lui Dan Șucu s-a salvat de la retrogradare!

Chiar și așa, Genoa a profitat de eșecul celor de la Venezia, echipă care ocupă prima poziție care duce la retrogradarea directă. Formația la care este legitimat Ionuț Radu a fost învinsă cu scorul de 0-2 de AC Milan.

Astfel, cu 4 etape înainte de finalul sezonului, Genoa se află pe locul 13, cu 39 de puncte, cu 14 peste Venezia, care se află pe locul al 18-lea.

În ultimele 4 dueluri, echipa lui Dan Șucu se va duela cu: AC Milan (5 mai, 21:45), Napoli (11 mai), Atalanta (18 mai) și Bologna (25 mai).

Reclamă
Reclamă

Dan Şucu vrea să transfere la Genoa un român care a provocat un scandal uriaş

Dan Şucu vrea să transfere la Genoa un internaţional român U21, care a provocat un scandal uriaş în fotbalul românesc. Formaţia din Serie A patronată de omul de afaceri român îl are pe lista de transferuri pe Andrei Coubiş.

Fundaşul de 21 de ani este născut şi crescut în Italia. Coubiş a evoluat pentru naţionala U19, U20 şi U21 ale României, însă a decis să nu mai reprezinte tricolorul şi să joace pentru reprezentativa Italiei.

Andrei Coubiş evoluează în prezent la AC Milan U23. Fundaşul central de 21 de ani se află la echipa din Milano din 2019, atunci când a fost transferat de la Lombardia.

Reclamă

Nicolo Schira a dezvăluit că Genoa este interesată de serviciile lui Andrei Coubiş. Formaţia patronată de Dan Şucu vrea să-l transfere definitiv pe fundaşul care a reprezentat România la naţionalele de tineret.

„Genoa este în discuții cu AC Milan pentru a încerca să îl transfere definitiv pe Andrei Coubis (născut în 2003)”, a anunţat jurnalistul italian, pe contul său de X.

Andrei Coubiş a fost măcinat de o accidentare gravă în sezonul precedent, atunci când a suferit o ruptură de ligamente încrucişate. Fundaşul a stat departe de teren timp de 448 de zile, revenind în august 2024.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:20
Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1
12:50
Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus
12:26
Cursa Marelui Premiu al Statelor Unite, în direct pe Antena 3 CNN și live în AntenaPLAY (21:45). Verstappen, în pole
12:08
Mihai Rotaru, ironie pentru Gigi Becali: „Poate l-a sunat Mircea Lucescu și pe patronul de la Metaloglobus”
11:54
„Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit
11:32
Italienii s-au convins de FCSB înaintea meciului cu Bologna din Europa League: „Nu sperie pe nimeni”
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 VIDEORomânia, în finala Campionatului European la masculin şi la feminin! Victorie istorică pentru tricolori 3 Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu 4 Decizia radicală a lui Gigi Becali după ce FCSB a suferit umilinţa campionatului, fiind învinsă de Metaloglobus 5 Anunţul lui Gigi Becali despre plecarea lui Charalambous şi Pintilii 6 VIDEOMax Verstappen, pole position în Marele Premiu al Statelor Unite. Tur perfect la Austin
Citește și