Închide meniul

“Jose Mourinho nu a fost niciodată un antrenor bun!”. Declaraţie controversată a unui fost atacant de la Real Madrid şi AS Roma

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 februarie 2023, 17:06

Comentarii
Jose Mourinho nu a fost niciodată un antrenor bun!. Declaraţie controversată a unui fost atacant de la Real Madrid şi AS Roma

Jose Mourinho, criticat dur de Antonio Cassano / Profimediaimages

Jose Mourinho nu a fost niciodată un antrenor bun!“. Aceasta este declaraţia care a făcut deja înconjurul Italiei. Îi aparţine lui Antonio Cassano, fost jucător al lui Real Madrid şi AS Roma.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Autor al 39 de goluri în 118 mecuri pentru AS Roma, Cassano l-a atacat dur pe antrenorul “lupilor”. A răbufnit după eşecurile capitolinilor cu Napoli şi Cremonese.

Antonio Cassano: “Jose Mourinho nu a fost niciodată un antrenor bun!”

Nu știe să aranjeze o echipă pe teren. Chiar dacă joci cu echipa B, trebuie să o învingi pe Cremonese.

Jose Mourinho nu a fost niciodată un antrenor bun, a știut doar să vorbească cu mass-media și a fost un bun comunicator. E dezastru după dezastru la Roma. I-a făcut să cheltuiască mulți bani cu Nemanja Matic și Rui Patricio, acestea au fost deciziile lui”, a declarat Antonio Cassano pentru podcastul ‘Bobo TV’, citat de mundodeportivo.com.

Cassano a câştigat Supercupa Italiei cu AS Roma, în 2001. Titlul în Italia l-a câştigat cu AC Milan, în 2011. A devenit campion şi cu Real Madrid, în 2007.

Reclamă
Reclamă

„The Special One” mai are contract cu AS Roma până în 2024. Mourinho a devenit campion cu Porto (2003, 2004), Chelsea (2005, 2006, 2015), Inter (2009, 2010) şi Real Madrid (2012). Cu Roma a câştigat, anul trecut, Conference League. „Lupii” sunt, în momentul de faţă, pe locul 5 în Serie A.

Jose Mourinho, sărbătorit în vestiarul lui AS Roma

Jose Mourinho a împlinit 60 de ani și a fost sărbătorit în vestiar de jucătorii și staff-ul său de la AS Roma.

Reclamă

Mourinho a fost așteptat cu un tort semnat cu mesajul „La mulți ani, Special One!”, și alte două prăjituri, în forma inițialelor sale, „JM1”. Antrenorul i-a acordat prima felie de tort căpitanului Lorenzo Pellegrini.

Mourinho, dorit pe banca unei foste campioane mondiale

The Special One” e gata să preia naţionala Braziliei. Tite a plecat după eliminarea suferită de Selecao în fața Croației, la Campionatul Mondial din Qatar 2022. Oficialii Federaţiei au încercat să dea marea lovitură de imagine şi să îl aducă pe Pep Guardiola. Managerul lui Manchester City a decis totuşi să îşi prelungească contractul cu liderul din Premier League. Nici Carlo Ancelotti nu a dorit să plece de la Real Madrid.

Şefii fotbalului brazilian şi-au îndreptat atenţia asupra lui Jose Mourinho şi, din primele informaţii, l-au convins să vină pe banca deţinătoarei a cinci titluri mondiale.

Carlos Alberto, fostul fotbalist care l-a ajutat pe Mourinho să câştige titlul cu Porto, în 2004, a făcut un anunţ uriaş.

O să spun direct: poate că Mourinho va fi noul selecționer al Braziliei. De curând m-a întrebat dacă vreau să fiu secundul lui„, a dezvăluit Alborto.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 1 nov.
Mihai Stoica, stupefiat după victoria FCSB-ului cu “U” Cluj: “E ireal”
23:55 1 nov.
VIDEOVitoria Guimaraes – Benfica 0-3. “Vulturii” lui Mourinho se apropie de rivale
23:26 1 nov.
Elias Charalambous l-a remarcat după 2-0 cu U Cluj: „Suntem fericiți că se descurcă bine”
23:18 1 nov.
Florin Cernat, director sportiv de la FCSB! De ce mai depinde mutarea? Gigi Becali: “Nu fac asta”
23:17 1 nov.
FCSB are pe masă o ofertă de 7 milioane de euro pentru Daniel Bîrligea. Anunțul făcut de Gigi Becali
23:15 1 nov.
Cristiano Bergodi nu s-a ferit de cuvinte: „Meciul s-a terminat după neglijența lui”
1 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 2 Miliardarul român, care a fost acţionar la Dinamo, a divorţat! A pierdut şi clubul de fotbal, acum şi soţia! 3 Gigi Becali a dat lovitura: 6 milioane de euro! Veste fantastică, înaintea meciului cu U Cluj 4 Simona Halep, din nou în prim-plan mondial. Ce a făcut românca în prima zi, la Turneul Campioanelor de la Riad 5 Gigi Becali a spus cine a fost omul meciului cu Universitatea Cluj: „Astea îl caracterizează” 6 U Cluj – FCSB 0-2. Campioana, victorie categorică în Ardeal! Darius Olaru, ”one-man show”
Citește și