Închide meniul

Napoli a fost umilită pe teren propriu, 0-4 cu Frosinone, în optimile Cupei Italiei

Dan Roșu Publicat: 20 decembrie 2023, 10:03 / Actualizat: 23 decembrie 2023, 18:21

Comentarii
Napoli a fost umilită pe teren propriu, 0-4 cu Frosinone, în optimile Cupei Italiei

Osimhen, la pământ, după Napoli - Frosinone 0-4 - Profimedia Images

Napoli a fost umilită pe teren propriu, 0-4 cu Frosinone, în optimile Cupei Italiei. Oaspeţii s-au impus după golurile marcate de Enzo Barrenechea (65), Giuseppe Caso (70), Walid Chedira (90+1) şi Abdou Harroui (90+5).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După un sezon 2022-2023 extraordinar, în care a cucerit en fanfare al treilea titlu din istoria sa, Napoli se află acum doar pe locul al cincilea în campionat, la 14 puncte distanţă de liderul Inter Milano. Napolitanii sunt calificaţi însă în optimile de finală ale Ligii Campionilor, urmând să înfrunte Barcelona, în februarie şi martie.

Napoli a fost umilită pe teren propriu, 0-4 cu Frosinone, în optimile Cupei Italiei

În meciul de marţi din Coppa Italia, antrenorul lui Napoli, Walter Mazzarri, a lăsat pe banca de rezerve majoritatea titularilor săi, o decizie pe care a regretat-o la final.

“Poţi pierde un meci, dar nu aşa, nu cu 4-0 pe teren propriu. Sper că asta ne va servi drept lecţie pentru viitor”, a declarat Mazzarri după joc, cerându-le totodată scuze suporterilor pentru acest eşec usturător.

Frosinone, care evoluează în Serie A din 2022, va juca în turul următor cu câştigătoarea partidei dintre Juventus Torino şi Salernitana, programată pe 4 ianuarie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:45
Mircea Lucescu, şanse infime să fie pe bancă la barajul cu Turcia. Decizia pe care FRF se pregăteşte să o ia
14:45
Dorinel Munteanu exclude varianta de înlocuire a lui Mircea Lucescu pe care FRF o ia în calcul
14:00
LIVE VIDEOA doua sesiune de antrenamente a zilei din testele de la Bahrain e ACUM, în AntenaPLAY
13:55
VIDEOTabloul sferturilor de finală din Liga Campionilor Asiei 2. Cu cine se duelează Cristiano Ronaldo
13:37
Real Madrid îl apără pe Vinicius, după scandalul din meciul cu Benfica. Comunicat oficial de ultimă oră: “Inacceptabil”
13:36
Simone Biles s-a văzut cu Ilia Malinin după dezastrul de la JO! “M-am temut de starea lui de sănătate mintală”
1 Ce suspendare uriașă a primit Radu Petrescu, după gafa din Petrolul – FC Argeș 2-1. Decizia luată de CCA 2 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 3 FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română” 4 Ce suspendări au primit Cristiano Bergodi și Andrei Cordea, după scandalul uriaș din CFR Cluj – U Cluj 5 Foto“Plătesc ca să concurez pentru România!” Julia Sauter muncea la o firmă de catering. Cum le-a cerut ajutor românilor 6 Kyros Vassaras a rupt tăcerea! Verdictul despre greşeala comisă de Radu Petrescu în Petrolul – FC Argeş: “Indiferent de presiune”
Citește și