Închide meniul

Răzvan Marin, două pase de gol în victoria lui Cagliari! Mijlocaşul român, cel mai bun de pe teren

Viviana Moraru Publicat: 19 ianuarie 2025, 18:36

Răzvan Marin, două pase de gol în victoria lui Cagliari! Mijlocaşul român, cel mai bun de pe teren

Răzvan Marin, în timpul unui meci la Cagliari/ Profimedia

Răzvan Marin a oferit două pase de gol în victoria lui Cagliari cu Lecce, scor 4-1, din etapa a 21-a din Serie A. Mijlocaşul român a avut o evoluţie solidă şi a fost cel mai bun jucător al gazdelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Graţie succesului cu Lecce, Cagliari s-a îndepărtat de zona “roşie” a clasamentului din Serie A. Trupa lui Răzvan Marin a ajuns la trei meciuri fără eşec, fiind pe locul 13.

Răzvan Marin, două pase de gol în victoria lui Cagliari

Răzvan Marin a început meciul cu Lecce ca rezervă, fiind trimis în teren în minutul 54, atunci când i-a luat locul lui Makoumbou. La momentul respectiv, Lecce conducea cu 1-0, după golul marcat de Pierotti în minutul 42.

Cagliari a reuşit să egaleze în minutul 60, după ce Gaetano a marcat. Răzvan Marin a pasat decisiv la golul de 2-1, marcat de Luperto.

Ulterior, în minutul 80, Zortea a dus scorul la 3-1, după ce a marcat din pasa lui Augello. Răzvan Marin a ieşit la rampă trei minute mai târziu, atunci când a pasat decisiv la golul înscris de Obert.

Reclamă
Reclamă

Graţie evoluţiei solide din meciul cu Lecce, Răzvan Marin a primit nota 7,8, din partea specialiştilor de la sofascore.ro. Românul a fost desemnat astfel cel mai bun jucător al lui Cagliari.

Răzvan Marin este dorit în Bundesliga! Anunţul făcut de italieni

Răzvan Marin se poate despărţi de Cagliari în această iarnă. Formaţia din Serie A caută să încaseze sume importante în această fereastră de mercato, iar numele internaţionalului român printre jucătorii cu şanse mari să se transfere.

Marin a intrat în ultimele şase luni de contract, iar Cagliari îl va pierde gratuit la vară. Conducerea italienilor caută variante în această iarnă, mai ales şi directorul sportiv a anunţat că e nevoie de loc în echipă, dar şi pentru bani.

Reclamă

Potrivit italienilor de la tuttomercatoweb.com, Răzvan Marin este cel mai popular nume de la Cagliari în ceea ce priveşte transferurile, iar internaţionalul român ar avea deja oferte din Bundesliga:

Directorul sportiv Nereo Bonato a fost clar. Este clar că vor fi plecări pentru a se face loc achizițiilor, dar și pentru a se obține bani. Cel mai popular nume pentru un transfer este Marin.

Antrenorul Nicola, după ce l-a folosit foarte mult în prima parte a sezonului, i-a acordat mai puțin spațiu, iar românul ar putea evalua diverse oferte sosite din Bundesliga”, au scris italienii de la tuttomercatoweb.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:49

Răzvan Marin şi-a decis viitorul! Ce va face după meciurile echipei naţionale: “Iau în considerare”

18:25

Unirea Slobozia – FC Voluntari (ora 20.00) Adrian Mihalcea şi Florin Pîrvu, duel crucial pentru Liga 1

18:20

EXCLUSIV“Avem forţa să câştigăm în Austria?” Răspunsul lui Denis Alibec înaintea meciului vital al naţionalei!

18:00

EXCLUSIV“Continuă bătălia pentru recordul mondial între David Popovici şi Pan Zhanle?” Răspunsul Cameliei Potec

17:47

Adrian Mititelu, dezvăluiri despre jucătorul dorit de Gigi Becali! Unde va pleca Vladislav Blănuţă

17:30

Anunţul care nu va fi pe placul lui Gigi Becali! Verdictul despre calificarea FCSB în Champions League

1 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei
Citește și