Închide meniul

Valentin Mihăilă, într-un top nedorit! Clasamentul în care jucătorul lui Cristi Chivu e primul în Serie A

Gabriel Zamfirescu Publicat: 27 martie 2025, 12:44

Comentarii

Valentin Mihăilă a primit o veste extrem de dureroasă înainte de a reveni la Parma. A ratat convocarea la naţionala lui Mircea Lucescu pentru dubla cu Bosnia şi San Marino din cauza unei accidentări. Chiar şi aşa, internaţionalul român se află într-un top nedorit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valentin Mihăilă a fost accidentat în mai multe rânduri, în acest sezon, dar a prins 21 de meciuri în tricoul echipei pregătite de către Cristi Chivu.

Valentin Mihăilă, cel mai ineficient atacant din Serie A

Valentin Mihăilă are cifre foarte slabe în acest sezon de Serie A. În cele 21 de apariţii la Parma, jucătorul lui Cristi Chivu are doar trei pase de gol. Este considerat cel mai ineficient om de atac din Serie A. Mai exact, este primul în topul atacanților cu cele mai multe minute în Serie A fără gol marcat. A evoluat timp de 1.295 de minute. Jucătorul român le-a luat faţa lui Christian Kouame, de la Empoli, cu 962 de minute în 24 de meciuri fără gol marcat, dar și pe Vitinha, de la Genoa. Ultimul nu a înscris în 18 partide, mai exact 948 de minute, conform sport.sky.it.

Sursa citată mai spune că în acest top nedorit se află şi Joao Felix. Jucătorul lui AC Milan e pe locul 7, cu 422 de minute de ineficienţă. Mihăilă a revenit sub comanda lui Cristi Chivu după ceva mai mult de o lună de la accidentare. Problemele medicale au apărut la un antrenament. A fost vorba despre o recidivă, a treia accidentare de la începutul anului 2025. Internaționalul român a acuzat probleme musculare la coapsa dreaptă în timpul sesiunii de pregătire.

”Personalul medical al clubului Parma Calcio anunță că, în urma examenelor imagistice, Valentin Mihăilă a suferit o leziune musculară de grad înalt la coapsa dreaptă”, au spus italienii, în momentul accidentării lui Mihăilă. Pentru cei de la Parma urmează meciul din deplasare, de pe terenul celor de la Verona. Disputa va avea loc luni, de la ora 19.30.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:23
Programul complet al Marelui Premiu din Qatar! Titlul mondial se poate da duminică (18:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
15:03
Scenariul negru pentru FCSB lansat de Gigi Becali: “Dacă se întâmplă asta, e gata”
14:42
“Soarele va răsări curând peste echipa lui Cristi Chivu”. Un campion mondial are încredere totală în român
13:59
Marius Șumudică a răbufnit după ce l-a văzut pe Vali Crețu: “Dacă eram antrenor la FCSB, azi l-aș fi dat afară”
13:17
Iran boicotează tragerea la sorți a Cupei Mondiale. Președintele federației n-a primit viză de SUA
12:57
FCSB a rezolvat primul transfer al iernii: “Am bătut palma”. Detaliile contractului
1 Nota primită de Dennis Man după ce PSV a umilit-o pe Liverpool pe Anfield 2 Gigi Becali le-a decis viitorul lui Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, după ruşinea de la Belgrad 3 Decizia incredibilă luată de Mihai Rotaru după victoria uriaşă a Universităţii Craiova cu Mainz 4 Tensiuni imense la FCSB. Vali Crețu și-a făcut praf un coleg: “Dacă ăla doarme, ce să facem?” 5 Tun financiar reuşit de Rotaru! Suma pe care a câştigat-o Universitatea Craiova, până acum, în Conference League 6 Steaua Roșie – FCSB 1-0. A patra înfrângere a campioanei în 5 meciuri în grupă! Gazdele, victorie în 10 oameni
Citește și