Închide meniul
VIDEO

Vlad Chiricheş, meci de coşmar! Patru goluri primite de Sassuolo de la Napoli în 21 de minute. Căpitanul naţionalei României, schimbat la pauză

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 aprilie 2022, 17:46

Comentarii
Vlad Chiricheş, meci de coşmar! Patru goluri primite de Sassuolo de la Napoli în 21 de minute. Căpitanul naţionalei României, schimbat la pauză

Profimedia

Vlad Chiricheş (32 de ani) îşi va dori să uite cât mai repede meciul Napoli – Sassuolo, scor 4-0, din etapa a 35-a din Serie A. Căpitanul naţionalei României nu a avut nicio şansă, pe stadionul Diego Armando Maradona, în faţa starurilor lui Spalletti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gazdele au dat recital şi au deschis scorul încă din minutul 7, prin Koulibaly. După un sfert de oră a marcat şi Osimhen. Atacantul nigerian a înscris chiar de lângă Chiricheş. Insigne a centrat perfect, dintr-un corner, iar românul nu a putut interveni.

Dezastru pentru Vlad Chiricheş în Napoli – Sassuolo

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE OSIMHEN DE LÂNGĂ CHIRICHEŞ!

În minutul 19 era deja 3-0. Lozano a plecat tot de lângă Chiricheş. Fostul jucător de la FCSB l-a scăpat din marcaj pe internaţionalul mexican, care a punctat cu uşurinţă.

VEZI AICI GOLUL DE 3-0 MARCAT DE NAPOLI!

Reclamă
Reclamă

Scorul a căpătat proporţii în minutul 21, când Mertens a driblat doi jucători adverşi şi a şutat la colţul scurt. Consigli nu a putut interveni.

A fost pentru prima dată, din 2009 şi până în prezent, când Napoli înscrie 3 goluri în primele 20 de minute. Niciodată în istoria clubului nu mai reuşiseră să marcheze de 4 ori în primele 21 de minute!

Extrem de nemulţumit de evoluţia jucătorilor săi, Alessio Dionisi a decis să facă două schimbări la pauză. Vlad Chiricheş nu a mai revenit de la cabine şi a fost înlocuit cu turcul Kaan Ayhan.

Reclamă

Vlad Chiricheș vrea să se întoarcă la FCSB

Vlad Chiricheș se gândește să revină la FCSB înainte să agațe ghetele în cui. Înaintea „finalei” CFR Cluj – FCSB, fundașul de 32 de ani a vorbit cu emoție în glas despre momentele superbe petrecute alături de roș-albaștri.

Au fost multe (n.r. – momente frumoase la FCSB). Nu știu dacă pot să spun doar un moment. Am câștigat campionatul cu Steaua (n.r. – FCSB), am jucat în Europa League, am eliminat pe Ajax, am câștigat împotriva lui Chelsea. Sunt momente extraordinare pe care le-am trăit aici, le port în mintea mea și mă bucur de ele când mi le amintesc.

(N.r. – Te vei întoarce la FCSB?) E destul de greu sa răspund la întrebarea asta. Nu știi ce faci de pe o zi pe cealaltă. Dar e clar că Steaua a rămas în sufletul meu și îmi doresc să mă întorc pe finalul carierei.”, a declarat Vlad Chiricheș, pentru FCSB TV.

Chiricheș a evoluat la FCSB în perioada 2011-2014, reușind să câștige un titlu și o Supercupă a României.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:43 11 ian.
Inter – Napoli 2-2. McTominay, coşmarul lui Cristi Chivu! Egalul îl ţine totuşi pe locul 1 în Serie A!
23:40 11 ian.
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. CFR Cluj și-a adus fundaș central
23:03 11 ian.
Barcelona – Real Madrid 3-2. Catalanii câștigă Supercupa Spaniei după un „thriller” la Jeddah
22:34 11 ian.
Dinamo transferă un român crescut de Barcelona şi fan declarat al FCSB!
22:17 11 ian.
S-au arătat trei minute de prelungire, dar ce a urmat depășește orice imaginație! Nebunie în Barcelona – Real
21:45 11 ian.
Rapid și-a cedat jucătorul la o echipă de play-off: „Transfer definitiv”
1 Un alt transfer din fotbalul românesc în Turcia. Agentul confirmă: “Mâine face vizita medicală” 2 EXCLUSIV“Am ajuns unde nu voiam”. Verdict îngrijorător după transferul lui Adrian Șut de la FCSB 3 Malcom Edjouma poate rămâne în Liga 1! Oferta primită de fostul jucător de la FCSB: “10.000 de euro pe lună” 4 Dan Nistor a dezvăluit care este marele regret al carierei sale: „N-aş mai merge acolo” 5 Rapid s-a impus cu CSKA Sofia cu un gol de la centrul terenului. Cât a fost scorul şi ce a făcut Dinamo cu Gangwon 6 Rapid vrea să dea lovitura în această iarnă! Atacantul vizat de Dan Șucu are 15 goluri în 17 meciuri jucate
Citește și