Închide meniul

CFR Cluj – FCSB | Vlad Chiricheș vrea să se întoarcă la FCSB: “E clar!” Anunțul uriaș făcut înaintea derby-ului din Gruia

Cosmin Cioboată Publicat: 17 aprilie 2022, 16:40

Comentarii
CFR Cluj – FCSB | Vlad Chiricheș vrea să se întoarcă la FCSB: E clar! Anunțul uriaș făcut înaintea derby-ului din Gruia

Profimedia

Vlad Chiricheș (32 de ani) va fi în tribune la derby-ul CFR Cluj – FCSB. Căpitanul naționalei României a vorbit cu plăcere despre perioada petrecută în tricoul roș-albastru. Fundașul de la Sassuolo nu exclude o posibilă revenire la FCSB, pe finalul carierei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vlad Chiricheș se gândește să revină la FCSB înainte să agațe ghetele în cui. Înaintea “finalei” CFR Cluj – FCSB, fundașul de 32 de ani a vorbit cu emoție în glas despre momentele superbe petrecute alături de roș-albaștri.

CFR Cluj – FCSB | Vlad Chiricheș se gândește să revină la FCSB! Anunțul uriaș făcut înaintea derby-ului din Gruia

Internaționalul român, de la Sassuolo, va fi invitat de lux la derby-ul din Gruia, programat diseară (20:30) și transmis în format LIVE TEXT pe www.as.ro.

“Au fost multe (n.r. – momente frumoase la FCSB). Nu știu dacă pot să spun doar un moment. Am câștigat campionatul cu Steaua (n.r. – FCSB), am jucat în Europa League, am eliminat pe Ajax, am câștigat împotriva lui Chelsea. Sunt momente extraordinare pe care le-am trăit aici, le port în mintea mea și mă bucur de ele când mi le amintesc.

(N.r. – Te vei întoarce la FCSB?) E destul de greu sa răspund la întrebarea asta. Nu știi ce faci de pe o zi pe cealaltă. Dar e clar că Steaua a rămas în sufletul meu și îmi doresc să mă întorc pe finalul carierei.”, a declarat Vlad Chiricheș, pentru FCSB TV.

Reclamă
Reclamă

Chiricheș a evoluat la FCSB în perioada 2011-2014, reușind să câștige un titlu și o Supercupă a României.

Vlad Chiricheș a venit la Cluj direct din Italia. Sâmbătă după-amiază, fundașul de 32 de ani a fost integralist în meciul dintre Cagliari și Sassuolo, scor 1-0, din Serie A.

CFR Cluj – FCSB | Chiricheș, invitat de lux în Gruia! Ce i-a spus lui Octavian Popescu înaintea “finalei” pentru titlu

Fostul fundaș al “roș-albaștrilor” a avut o discuție specială cu Octavian Popescu, considerat unul dintre jucătorii de mare viitor ai fotbalului românesc.

Reclamă

Vlad Chiricheș l-a întrebat pe tânărul atacant dacă este în formă pentru “finala” pentru titlu, din Gruia.

“E bine că am reușit să am 2-3 zile libere și chiar îmi doream să îi văd pe băieți. Să le urez baftă pentru meciul din seara asta. O să fiu în tribună și o să îi susțin. Pe mulți dintre ei îi cunosc, le-am urat baftă. La nivel de sfaturi, nu sunt genul să le spun ce trebuie să facă. Ei știu foarte bine ce au de făcut, trebuie să câștige.

Am vorbit cu Tavi (n.r. – Octavian Popescu), ne-am văzut la hotel. I-am urat baftă. L-am întrebat dacă e în formă și sper ca în seara asta să facă un joc bun și să ajute echipe să câștige. (N.r. – Despre tinerii jucători) Important e să aibă încredere în ceea ce fac ei. Să aibă o mentalitate puternică, să muncească foarte mult și să fie serioși. Cu ajutorul acestor lucruri, combinate cu talentul lor, pot să reușească.”, a spus Vlad Chiricheș, pentru FCSB TV.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:53
Marius Şumudică la FCSB în locul lui Charalambous? Giovanni Becali a dat cărţile pe faţă în direct
11:35
Kosovarii aruncă cu banii: 1.5 milioane de euro pentru calificarea naţionalei la World Cup 2026
11:33
VIDEOScene incredibile în Argentina! Garda de onoare, boicotată. Pedepse în masă, cea mai mare e de 6 luni
10:54
VIDEOFinal interzis cardiacilor. Ignas Sargiunas, erou cu 3 aruncări de la 3 puncte cu 10 secunde înainte de final
10:18
România a urcat peste Ungaria în clasamentul coeficienților UEFA. Cum arată ierarhia după ultimele meciuri
9:48
“Fanii au fost bătuți cu bastoane”. Scandal imens la meciul singurei echipe învinse de FCSB în Europa League
1 Nota primită de Dennis Man după ce PSV a umilit-o pe Liverpool pe Anfield 2 Gigi Becali le-a decis viitorul lui Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, după ruşinea de la Belgrad 3 Decizia incredibilă luată de Mihai Rotaru după victoria uriaşă a Universităţii Craiova cu Mainz 4 Tensiuni imense la FCSB. Vali Crețu și-a făcut praf un coleg: “Dacă ăla doarme, ce să facem?” 5 Tun financiar reuşit de Rotaru! Suma pe care a câştigat-o Universitatea Craiova, până acum, în Conference League 6 Steaua Roșie – FCSB 1-0. A patra înfrângere a campioanei în 5 meciuri în grupă! Gazdele, victorie în 10 oameni
Citește și