Închide meniul

Zlatan Ibrahimovic s-a operat! Prin ce a trecut pentru a o face pe AC Milan campioană. Declaraţii emoţionante: “N-am suferit niciodată atât!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 mai 2022, 13:49

Comentarii
Zlatan Ibrahimovic s-a operat! Prin ce a trecut pentru a o face pe AC Milan campioană. Declaraţii emoţionante: N-am suferit niciodată atât!

Zlatan Ibrahimovic, campion cu AC Milan / Hepta

Zlatan Ibrahimovic s-a operat la genunchiul stâng şi a avut o primă reacţie pe reţelele sociale. Atacantul de 40 de ani a dezvăluit că a trecut prin momente teribile în ultimele şase luni, până să o ajute pe AC Milan să câştige primul titlu în Serie A după o pauză de 11 ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Suedezul va avea nevoie de aproximativ 7 luni de recuperare, dar încă nu s-a decis dacă se va retrage sau nu. Zlatan le-a mărturisit fanilor că tocmai s-a încheiat cel mai greu moment din cariera lui.

Zlatan Ibrahimovic s-a operat: “Am putut să mă antrenez cu echipa de doar 10 ori în ultimele şase luni”

Zlatan, ajuns la 40 de ani, a sărbătorit din plin primul Scudetto al lui Milan după o pauză de 11 ani. Ibrahimovic a marcat opt goluri în cele 23 de partide adunate în Serie A pentru ”Diavolii Roșii”. Pentru el, este al doilea titlu cucerit cu AC Milan, după cel din sezonul 2010-2011.

În ultimele şase luni am jucat fără ligamentul încrucişat anterior (ACL) la genunchiul stâng. Am avut genunchiul umflat timp de şase luni. Am putut să mă antrenez cu echipa de doar 10 ori în ultimele şase luni.

Am făcut mai mult de 20 de injecţii în şase luni. Am ‘golit’ genunchiul, o dată pe săptămână, timp de şase luni. Analgezice, în fiecare zi, timp de şase luni. Abia am dormit, timp de şase luni, din cauza durerii. N-am suferit niciodată, atât de mult, pe teren şi în afara lui. Am transformat ceva imposibil în ceva posibil.

Reclamă
Reclamă

În minutea mea aveam un singur obiectiv, acela de a-mi face coechipierii şi antrenorii campioni în Italia. Le făcusem această promisiune. Azi am un nou ACL şi un alt trofeu!“, a transmis Ibrahimovic pe contul său de Instagram.

View this post on Instagram


A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)

Reclamă

Zlatan Ibrahimovic a sărbătorit titlul cu trabucul în gură

Zlatan Ibrahimovic a sărbătorit titlul câștigat cu Milan cu trabucul în gură și cu sticla de șampanie în mână. Suedezul a făcut show în momentul în care ”Diavolii Roșii” au primit medaliile de campioni ai Italiei.

Zlatan a sărbătorit din plin primul Scudetto al lui Milan după o pauză de 11 ani. În momentul în care a ieșit pe culoarul campionilor, acesta a început să îi stropească pe suporterii rossonerilor cu șampanie.

Înainte de a-și pune la gât medalia de campion, Ibrahimovic a tras câteva fumuri dintr-un trabuc, demonstrând încă o dată că el este șeful, chiar dacă a avut probleme cu accidentările în acest sezon.

Ciprian Tătăruşanu, campion în Italia cu AC Milan

Milan a încheiat campionatul cu un total de 86 de puncte, iar Inter cu 84 de puncte. Internauţii amintesc de un penalty apărat de Tătăruşanu în meciul din noiembrie cu Inter.

Primele patru clasate, AC Milan, Inter, Napoli şi Juventus, vor evolua în grupele Ligii Campionilor, locurile 5 şi 6, Lazio şi AS Roma, vor juca în grupele Liigi Europa, iar poziţia a 7-a, Fiorentina, va participa în play-off-il Conference League.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28
Genoa, învinsă clar de Roma. Nicolae Stanciu a privit de pe bancă repriza umilitoare pentru echipa lui Dan Şucu!
23:59 29 dec.
Preparatorul fizic şi antrenorul personal al lui Anthony Joshua au murit în accidentul în care boxerul a fost rănit!
23:59 29 dec.
VIDEOPorto – AVS 2-0. “Dublă” a lui Samu Aghehowa. Liderul din Liga Portugal încheie anul cu o victorie
23:39 29 dec.
EXCLUSIV“Încă nu l-am văzut pe patron” Daniel Pancu a făcut o dezvăluire surprinzătoare şi a dat verdictul despre 2025!
23:13 29 dec.
Real Madrid a intrat în cursa pentru jucătorul de 55 de milioane de euro dorit de Barcelona
22:27 29 dec.
VideoJurnal Antena Sport | La Sovata a început şi pentru Marius Niculae “armata”
1 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 2 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 3 FotoCe a făcut Anthony Joshua înainte de accidentul teribil în care a fost rănit, iar alte două persoane au murit! 4 VIDEO & FOTOPrimele imagini cu Anthony Joshua după accidentul în care a fost implicat. Starea boxerului 5 Pleacă de la Universitatea Craiova! “Bombă” la clubul din Bănie la final de 2025 6 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1!
Citește și