Dennis Man, în echipa etapei, după dubla spectaculoasă din Ascoli – Parma 1-3

De Dan Roșu
Publicat: 30.10.2023, 12:56

Dennis Man, în echipa etapei, după dubla spectaculoasă din Ascoli - Parma 1-3

Dennis Man sărbătoreşte un gol marcat în tricoul Parmei - Profimedia Images

Dennis Man a fost inclus în echipa etapei a 11-a din Serie B, după dubla spectaculoasă de sâmbătă, din Ascoli – Parma 1-3, meci ce a putut fi urmărit exclusiv în AntenaPLAY.

Dennis Man a marcat golurile de 1-0 şi 2-1 şi a ajuns la cota cinci reuşite în acest sezon, în care şi-a mai trecut în cont în tricoul Parmei şi o pasă decisivă, dar şi un gol în Cupa Italiei.

După evoluţia stelară din meciul cu Ascoli, Man a fost inclus în echipa etapei de cei de la tuttob.com, fiind singurul jucător al Parmei din primul 11.

Dennis Man, cel mai bun jucător al Parmei din victoria cu Ascoli

Dennis Man a fost cel mai bun jucător al Parmei din victoria cu Ascoli. Internaţionalul român a reuşit o „dublă” în succesul cu 3-1 al echipei sale, din ultima rundă de Serie B. Jurnaliştii italieni au avut doar cuvinte de laudă la adresa sa.

Vezi mai jos primul gol marcat de Man în Ascoli – Parma

Duelul dintre Ascoli şi Parma a fost live, exclusiv în AntenaPLAY, cât şi în format live video, pe AS.ro. Dennis Man a marcat două goluri în victoria echipei sale, punctând în minutele 7, respectiv 34.

Vezi mai jos al doilea gol marcat de Man în Ascoli – Parma

Presa din Peninsulă a analizat evoluţia internaţionalului român, subliniind faptul că acesta traversează un moment magic la Parma. Italienii nu înţeleg totuşi de ce Dennis Man a fost primul jucător schimbat de Fabio Pecchia, în minutul 63, atunci când în locul său a intrat Coulibaly.

„Este într-un moment magic, moment în care toate recuperările merg în favoarea sa şi marchează la prima lovitură, chiar şi la a doua. Meritele sale rămâne incontestabile, până la schimbarea ciudată a lui Pecchia, care îl cheamă rapid pe bancă primul şi pune câteva semne de întrebare”, au notat jurnaliştii italieni de la parmalive.com.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta