”Shots fired!” Performanță istorică pentru Claudiu Keșeru în Bulgaria. Mesaj indirect pentru selecționerul Rădoi

De Dorin Gal. Publicat pe 09.11.2020 la 12:51 Actualizat pe 09.11.2020 la 13:03

Claudiu Keșeru trece printr-o perioadă extrem de bună în Bulgaria cu echipa sa de club, Ludogoreț Razgrad. El a reușit o dublă în ultimul meci de campionat și a marcat și împotriva celor de la Tottenham în Europa League.

Claudiu Keșeru după un meci din Europa League împotriva celor de la Ferencvaros

Claudiu Keșeru a înscris 100 de goluri în prima ligă din Bulgaria

profimediaimages

• Claudiu Keșeru a ajuns la 100 de goluri în Bulgaria
  • El nu a fost convocat pentru meciurile naționalei

Cu ultimele două goluri în campionatul Bulgariei, Keșeru a devenit primul străin care marchează 100 de goluri în primul eșalon fotbalistic al vecinilor de la sud.

Atacantul român a postat și pe Facebook despre această realizare. Mesajul său poate fi și o înțepătură la adresa selecționerului Mirel Rădoi care nu l-a convocat pentru meciurile naționalei din luna noiembrie, în ciuda faptului că jucătorul lui Ludogoreț este printre puținii stranieri care joacă și înscriu goluri în mod constant.

Claudiu Keșeru, evoluții entuziasmante pentru Ludogoreț

Keșeru a marcat două goluri pentru echipa sa, Ludogoreț Razgrad, în meciul disputat cu CSKA Sofia.

Keșeru, aflat deja într-o formă foarte bună după golul marcat împotriva lui Tottenham și Jose Mourinho în Europa League, a reușit o dublă de senzație. El a marcat în minutele 45 și 78, iar celălalt gol al formației sale a fost înscris de Tchibota în minutul 65. Acesta a fost și scorul final, Ludogoreț impunându-se fără drept de apel cu 3-0.