Cu ultimele două goluri în campionatul Bulgariei, Keșeru a devenit primul străin care marchează 100 de goluri în primul eșalon fotbalistic al vecinilor de la sud.
Atacantul român a postat și pe Facebook despre această realizare. Mesajul său poate fi și o înțepătură la adresa selecționerului Mirel Rădoi care nu l-a convocat pentru meciurile naționalei din luna noiembrie, în ciuda faptului că jucătorul lui Ludogoreț este printre puținii stranieri care joacă și înscriu goluri în mod constant.
Claudiu Keșeru, evoluții entuziasmante pentru Ludogoreț
Keșeru a marcat două goluri pentru echipa sa, Ludogoreț Razgrad, în meciul disputat cu CSKA Sofia.
Keșeru, aflat deja într-o formă foarte bună după golul marcat împotriva lui Tottenham și Jose Mourinho în Europa League, a reușit o dublă de senzație. El a marcat în minutele 45 și 78, iar celălalt gol al formației sale a fost înscris de Tchibota în minutul 65. Acesta a fost și scorul final, Ludogoreț impunându-se fără drept de apel cu 3-0.
- Claudiu Keșeru a ajuns la 100 de goluri în Bulgaria
- El nu a fost convocat pentru meciurile naționalei
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Prima reacţie a lui Victor Angelescu, după ce Costel Gâlcă a fost prezentat oficial la Rapid: “Să fie linişte”
- Costel Gâlcă e noul antrenor al Rapidului
- Michael Gregoritsch, înainte de Austria – România: “Ar fi excelent dacă acum i-am scoate din cursă”
- AC Milan a acceptat o ofertă de 30 de milioane de euro de la Al-Hilal pentru Theo Hernandez
- Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală”